e
sv

Fiat Chrysler Hatasını Kabul Etti Ve 30 Milyon Dolar Ödedi

fiat chrysler hatasini kabul etti 30 milyon dolar odedi z4S89Gmn | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fiat Chrysler Hatasını Kabul Etti Ve 30 Milyon Dolar Ödedi

Fiat Chrysler Automobiles, ABD’de fabrika personellerini temsil eden sendika üzerinden yolsuzluk yaptığı argümanlarını kabul etti. Yapılan yanılgıyı kabul eden araba firması 30 milyon dolar para cezası ödedi.

FCA, ek olarak 3.5 milyondan fazla bağış yaptı

Cürmünü kabul eden Fiat Chrysler Automobiles, UAW soruşturması kapsamında ödediği 30 milyon dolar dışında ek olarak UAW yetkililerine 3.5 milyon dolardan fazla bağışta bulundu.

Detroit’teki federal savcılar tarafından 2009’dan 2016’ya kadar yapılan yolsuzluk ile suçlanan araba üreticisi, birkaç yıllık getiri detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Ayrıyeten FCA sözcüsü Shawn Morgan, şirketin planladığı hatalı itirazı ile para cezasını doğruladı.

Ek olarak, Fiat Chrysler’de çalışma ilgileri başkanlığı vazifesini yürüten Al lacobelli, hükümet merkezinin başka eş lideri olan UAW lider yardımcısı General Holiefield tarafından tutulan ipoteği silmek üzerine 262 bin dolara imza attığını açıkladı.

fiat tekno deha

Ayrıyeten lacobelli, sendika lider yardımcısı Norwood Jewell ve UAW’nin milletlerarası yürütme heyetine ilişkin bir parti için, eğitim merkezinden 25.000 dolar onayladığını da tabir etti.

Birebir vakitte hükümet, eğitim merkezine ilişkin kredi kartları ile Güney Kaliforniya’daki çeşitli restoranlarda UAW yetkilileri tarafından 30.000 dolardan fazla harcama yapıldığını belirtti.

Yapılan yolsuzluklar hakkında konuşan ABD Başsavcısı Matthew Schneider, Çarşamba günü yaptığı açıklamada “Bunu, şirketin sendika önderlerinden daha olumlu muamele görmesi umuduyla yaptılar.” dedi.

Son olarak hükümetin soruşturması eğitim merkezinde başladı ve UAW’deki öteki yolsuzluk aksiyonlarına kadar genişledi. Bu durum sonucunda iki eski sendika lideri da dahil olmak üzere on bir yetkili mahkum edildi. UAW kısa müddet evvel, bağımsız bir izleme sendikası tarafından finansman ve operasyonlarının yönetilmesini kabul etti.

Ek olarak Fiat Chrysler US’nin, Fiat Chrysler ve PSA Peugeot’nun birleşmesiyle oluşturulan bir şirket olan Stellantis’in yan kuruluşu olduğunu belirtelim.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.