e
sv

The Green Knight ‘ın Yeni Vizyon Tarihi Belli Oldu

fantastik orta cag sinemasi the green knightin yeni vizyon tarihi asik r oldu wH5c61yy | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

David Lowery imzalı yeni A24 sineması The Green Knight için sinemaseverler bir mühlet daha beklemek zorunda kalacak. Yapılan açıklamaya nazaran sinemanın yeni vizyon tarihi 31 Temmuz 2021 olarak belirlenmiş durumda. Elbette COVID-19 nedeniyle tekrar ertelenme ihtimali bulunuyor.

The Green Knight sinemasının aslında bu yılın başlarında Nisan ayında yayınlanması bekleniyordu. COVID-19 sonrasında ise sinema süresiz bir formda ertelendi ve şimdiye kadar vizyon tarihi konusunda rastgele bir açıklama yapılmadı. Şimdiyse 31 Temmuz 2021 tarihi belirlenmiş durumda. Sinemanın üretimi tamamlanmış olmasına karşın beklenenden lakin bir buçuk yıl sonra izleme fırsatı yakalayacağız.

The Green Knight sineması, Kral Arthur efsanesinin en bilinen öykülerinden birisi olan ‘Sir Gawain and the Green Knight‘ı beyaz perdeye uyarlıyor. Sinema için bu yılın başlarında yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Green Knight

The Green Knight’ın imalcisi A24 stüdyosunu daha çok düşük bütçeli bağımsız üretimleriyle tanıyoruz. 2012 yılında kurulan stüdyo son yıllarda harikulade yükselen bir trend içerisindeydi. Bilhassa de geçtiğimiz yıl MidsommarUncut GemsThe Lighthouse ve The Farewell gibi üretimleriyle sinemaseverleri etkilemeyi başarmıştı. Günümüz sinemasında bağımsız sinema ruhunu yaşatmaya çalışan A24, artık de orta çağ temalı fantastik bir üretim olan bu film ile sinemaseverlerin karşışına çıkacak.

The Green Knight’ın direktör koltuğunda son yılların yükselen ismi David Lowery (A Ghost Story, The Old Man & The Gum) oturuyor. Oyuncu takımında ise Dev Patel (Slumdog Millionaire), Alicia Vikander (Ex Machina, Tomb Raider) ve Joel Edgerton (Warrior) üzere ünlü isimler dikkat çekiyor.

The Green Knight için yayınlanan tanıtım yazısı şu formda: “Kral Arthur’un pervasız ve dik başlı kuzeni Sir Gawain, yeşil derili dev Green Knight’la yüzleşmek için güçlü bir yolculuğa çıkar.”

 

Sıradaki içerik:

The Green Knight ‘ın Yeni Vizyon Tarihi Belli Oldu