e
sv

Fahrettin Koca, 6.5 Milyon Doz Aşının Geleceğini Söyledi!

yasam covid 19 27 aralik 2020 tablosu fahrettin koca teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bakan Koca, gelecek olan yeni aşılar ile birlikte aşı programının aksamadan devam etmesinin sağlanacağını söyledi.

Koronavirüs salgınının önüne geçebilmek için aşılama çalışmaları, ülkemizde de başladı. Ülkemizde 14 Ocak’ta uygulanmaya başlanan aşılar, yayınlanan aşı takvimindeki öncelik sırasına göre devam ediyor. Geçen 10 günlük süre zarfında 1.2 milyondan fazla kişi aşılandı.

Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından paylaştığı, aşılanan kişi sayısının il il gösterildiği grafiğe göre en çok aşılamanın yapıldığı il olarak ilk sırada 224 bin 472 kişiyle İstanbul. İstanbul’u 122 bin 332 kişinin aşılandığı Ankara izlerken İzmir’de ise aşılanan kişi sayısı 76 bin 688.

6.5 milyon doz aşı daha yolda:

Bakan Koca Twitter

Aşının takvimin yavaşlamadan hızla devam etmesi için önem arz eden yeni aşılar da ülkemize gelmeye devam ediyor. Çin’den gelecek olan ve 10 milyon doz aşıdan oluşan bir sonraki inaktif aşının sevkiyatının ilk  kısmı ise Bakan Koca’nın açıklamasına göre yarın (25 Ocak Pazartesi) tamamlanmış olacak ve 6.5 milyon doz sabah saatlerinde ülkemize gelmiş olacak.

Bakan Koca resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada aynı zamanda gelecek olan diğer aşıların da programı aksatmayacak şekilde ülkemize ulaşacağı bilgisini de paylaştı. Koca, yaptığı paylaşımda ‘İnaktif aşıların 10 milyon doz olan 2. sevkiyatının ilk bölümü (6.5 milyon doz) aşılar pazartesi sabahı ülkemizde olacak. Tedarik planına uygun olarak teslimatlar aşı programı aksamadan devam edecek şekilde elimize ulaşacak.‘ dedi.

Sağlık bakanlığının sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Fahrettin Koca, 6.5 Milyon Doz Aşının Geleceğini Söyledi!