e
sv

Facebook, Sayfalar kısmını yine tasarlıyor

facebook sayfalar kismini yine tasarliyor | Tekno Deha
avatar

Yiğit Buğra Kına

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook, Sayfalar kısmını yine tasarlıyor

ABD merkezli sosyal medya devi, Sayfalar kısmını tekrar tasarlıyor. Beğen butonunun olmayacağı yeni Facebook Sayfalar, evvelkine kıyasla çok daha sade bir arayüze sahip olacak. Kullanıcı tecrübesini değerli ölçüde güzelleştirmesi beklenen yeniliklerin önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkması bekleniyor.

 Sayfalar, pek çok yeniliğe konut sahipliği yapacak

Son devirde şirket bünyesindeki platformlarda kıymetli değişikliklere giden Facebook, bu defa de Sayfalar kısmına el attı. Toplumsal medya devi bugün yaptığı açıklamada, işletmeler, markalar ve ünlü şahıslar için Facebook Sayfaları deneyiminde yeni bir görünüm ve his kazandıracaklarını söyledi.

Yeni Facebook Sayfaları’nda özel bir haber akışı olacağını belirten ABD’li şirket, takipçilerin ilgisini çekmek için yeni bir Soru-Cevap formatı ve öbür araçları içeren bir dizi değerli değişiklik olacağını aktardı.Facebook, Sayfalar kısmını yine tasarlıyor

Sayfalar, Beğen butonuna veda ediyor

Yeni dizaynda tahminen en dikkat cazibeli değişiklik Beğen butonunun olmaması. Bunun yerine Sayfaların sahip olduğu toplam takipçiye odaklanacağını belirten Facebook, böylelikle Sayfalar’ın kaç bireye ulaştığının çok daha net bir formda öğrenilebileceklerini açıkladı.

Çünkü Facebook kullanıcıları, bir vakitler bir Sayfayı beğenmiş olsalar da, vakitle ilgilerini kaybedince Haber Kaynaklarından çıkarmak için ilgili Sayfayı takip etmeyi bırakabiliyor, fakat beğenileri sabit kalıyor. Bu da Sayfaların gerçekte ne kadar kişilere ulaştığını belirlemede hakikat sonuçlar vermiyor.

Facebook, Sayfalar kısmını yine tasarlıyor

Diğer yandan ise Yeni Sayfaların kendi özel haber akışlarına sahip olması da en dikkat alımlı değişiklikler ortasında yer alıyor. Ayrıca şirket Sayfaların takipçileriyle daha âlâ etkileşim kurmasını sağlayan yeni bir Soru-Cevap formatı da sunuyor.

Bu, içerik oluşturucuların, markaların ya da influencer’ların Instagram Öyküler‘de hayranlarından sorular alıp cevapladıkları trendi takip ediyor. Kelam konusu özellik, hayranların sevdikleri bir içerik oluşturucuyu daha yakından tanımasına ya da markaların tüketicilerle daha sıcak bir bağlantı kurmalarına imkan vermesi açısından kesinlikle faydalı olabilir.

Benzer makaleler için: teknodeha.com

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI