e
sv

Euro 2020’nin sponsoru TikTok oldu

tiktok euro 2020nin sponsoru oldu 4rdBBFbV | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tanınan toplumsal medya uygulaması TikTok, geçen yıl düzenlenecek olan lakin koronavirüs salgını nedeniyle bu seneye ertelenen Euro 2020 Futbol Şampiyonası’nın sponsoru oldu. Firma böylelikle UEFA ile paydaşlık kuran birinci dijital platform unvanını ele geçirdi.

TikTok, EURO 2020 ile birinci dijital sponsor oldu

Kısa biçimli taşınabilir görüntü uygulaması TikTok, UEFA EURO 2020 ile global sponsorluk muahedesi imzaladı. Birinci defa bir dijital platformun milletlerarası bir UEFA tertibine sponsor olduğu belirtilirken, turnuva boyunca oynanacak maçlardaki reklam panolarında uygulamanın reklamlarını göreceğiz.

Euro 2020’nin sponsoru TikTok oldu

Hususla ilgili konuşan UEFA’nın pazarlama yöneticisi Guy-Laurent Epstein, “TikTok geçen yıl en çok konuşulan dijital cümbüş platformlarından biriydi. Bu nedenle onları UEFA EURO ortağı olarak ortamızda görmekten memnunluk duyuyoruz. Önümüzdeki aylarda, dünya çapındaki futbol severlerle yenilikçi bir tecrübe sunmak için TikTok ile yakından çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Bu tıpkı vakitte onlara spor severler dünyanın evvel gelen spor etkinliklerinden biri etrafında ilişki kurma ve tutkularını paylaşma fırsatı verecek” tabirleri kullanıldı.

Paydaşlık kapsamında firma küresel sponsor olarak eserlerini ve hizmetlerini futbol dünyasına tanıtmak için AR efektleri, hashtag çalışmaları, TikTok Live ve Sounds üzere birtakım özelliklerini kullanacak. UEFA’da firmaya yenilikçi içeriklerini geliştirmek için arşivine erişim imkanı tanıyacak.

Mutabakatla ilgili TikTok cephesinden de Birleşik Krallık ve AB genel müdürü Rich Waterworth görüşlerini anlattı. Waterworth, “TikTok, giderek daha fazla futbol tertibi, grup ve oyuncu etkileşimi kurmak için tecrübe gösterebilecekleri bir yer haline geliyor. Bu nedenle turnuvanın ruhunu ve tutkusunu TikTok hayranlarına getiren, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan UEFA EURO 2020 ile iştirak yapmaktan memnunluk duyuyoruz. Topluluğumuz, sporu yaratıcı yollarla kutlamayı seviyor ve ben kullanıcıların UEFA EURO 2020’den beklediğimiz tüm içeriklerle nasıl etkileşim kurduklarını görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Geçen sene düzenlenecek olmasına karşın koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen turnuva, 1büyük bir aksilik olmazsa 12 Haziran’da Roma’da oynanacak olan İtalya-Türkiye maçıyla başlayacak.

 

Benzer teknoloji ve sosyal medya makaleleri için: teknodeha.com