e
sv

Ethereum Classic Madenciliği Nasıl Yapılır?

eth ethereum classic mining madencilik
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mining(Dijital Madencilik) Nedir?

Mining, donanım ve yazılım ile yapılan kripto para üretmenin dışında Her seferinde yeni birim oluşturulduğunda, oluşturulan blokların zorluk seviyeleri de beraberinde artar. Bu yüzdende mining için çok güçlü donanıma sahip bilgisayarlar gerekir.

NOT: Eğer Bilgisayarınız Zarar Görürse TEKNODEHA.COM Sorumlu Değildir!

 

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

1- Claymore DualMiner Yazılımını İndirip Kuralım

1.1- İndirme Sayfasına Gidelim

claymore etc ethereum classic mining

İndirme sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaştıktan sonra sağ üstten Claymore.zip adlı dosyayı indiriyoruz. Yazılım her 4GB veya üstü ekran kartı ile uyumludur.

İndirme sayfası: MEGA

1.2- ZİP Dosyasını Çıkartalım (ZİP şifresi claymore)

claymore etc ethereum classic mining

Buraya ayıkla diyoruz ve dosya içindeki her hangi birini kullanıyoruz.

 

2.1- Yazılımın Ayarlarını Yapalım

Klasörü .zip dosyasından çıkardıktan sonra klasörün içinde bulunan start(.bat) dosyasını notepad++ ile açıyoruz. Açtıktan sonra karşınıza bir çeşit yazılar gelecektir, bu yazıların içinde bizim için önemli olan kısım “-epool” ve “-ewal” yazılarından sonraki kısımlar. “-epool” kısmına Ethereum(ETH) için olan Pool(Havuz) adresimizi yazıyoruz. Biz Pool olarak çoğu kişi gibi EtherMine kullanıyoruz o yüzden  eu1-etc.ethermine.org:4444 havuz adresini kullanacağız.

Ethereum(ETH) Pool adresimizi girdikten sonra “-ewal” kısmına wallet(cüzdan) adresimizi giriyoruz. Biz en güvenilir cüzdan olan Binance şirketinin Ethereum(ETH) cüzdanını kullanacağız. Cüzdan adresi nasıl alacağınız makalenin sonunda bulunmakta.

claymore etc ethereum classic mining

Eğer start(.bat) ayarlarını anlattığımız gibi yaptıysanız start(.bat) ayarları tamamdır. Eğer tüm bunları yaptıysak start.cmd dosyasını yönetici olarak çalıştırıp madenciliğe başlayabiliriz.

 

Eğer Ethereum Classic kazacaksanız pool ve havuz kısmına Ethereum Classic için olan adresleri girebilirsiniz.

Kaç ETC Kazdığımı Nereden Görebilirim?

Eğer Ethermine poolunu(havuzunu) kullanıyorsanız üst kısma cüzdana adresinizi yazmanız yeterlidir.

Binance Kayıt Olma Adresi: Ücretsiz hesap oluştur | Binance

 


 

Binance Cüzdan Adresi Nasıl Alırım?

Binance’ye kayıt olup giriş yaptıktan sonra Sağ üstten Cüzdan > Spot Cüzdan tuşun basıyoruz. Bastıktan sonra arama kısmına ETC yazıyoruz. Yatırma diyoruz ve karşımıza cüzdan adresi geliyor.

claymore etc ethereum classic mining

 

Ethereum Classic madenciliğinden bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin Ethereum Classic hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. “