e
sv

eSİM Türkiye’de Kullanıma Açık Hale Geldi!

yasam turkiyeye e sim geliyor e sim fotosu teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

eSİM Kartı Türkiye’de Kullanıma Açık Hale Mi Geliyor?

Yeni nesil SİM kartı teknolojisi olan eSİM Kartı yani elektronik SİM kartı için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türk Telekom şirketi, artık yüzde yüz yerli eSİM teknolojisini bireysel ve kurumsal olarak tüm müşterilerinin kullanımına sunmaya başladıklarını açıkladı.

 

eSİM Türkiye'de Kullanıma Açık Hale Geldi!

 

eSİM’i Türkiye Topraklarına Getiren Türk Telekom Açıklama Yaptı Mı?

Kendi şirketine abone olan bireysel ve kurumsal kişilere özel Türkiye toprakları içerisinde eSİM projesini yüzde yüz yerli olarak hayata geçiren Türk Telekom markasının CEO‘su Ümit Önal yaptığı açıklamada, yüzde yüz yerli teknoloji ile eSİM üreten dört ülkeden biri olduğumuzu belirttı.

 

Açıklamanın Devamında Neler Açıklandı?

Ümit Önal, açıklamanın devamında ise Türk Telekom olarak kendi altyapılarını bu teknoloji için tamamen geliştirerek altyapılarını bu teknolojiye tamamen hazır hale geldiğini ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerini tamamladıklarını söyleyen Ümit Önal, Ayrıca çevre dostu ve tamamen güvenli bir teknoloji olan eSİM‘i bireysel ve kurumsal müşterilerin deneyimlerini zenginleştirmeye devam edeceklerini söyledi. eCall hizmeti ve bağlantılı araçlara yönelik çalışmalarını eSİM teknolojisi ile devam edeceklerini ifade etti.

 

yasam turkiyeye e sim geliyor ana resim teknodeha.com | Tekno Deha

 

Her Cihaz eSİM’i Destekliyor Mu Ve Avantajları Neler?

Maalesef eSİM‘i her elektronik cihaz desteklememektedir. Ayrıca eSİM‘in dijital yapısı sayesinde kaybolmabilme ya da çalınabilme riskleri taşımayan ve ayrıca fiziksel bir SİM karta ihtiyaç olmadığı için birden fazla aboneliğe sahip olan kullanıcıların kart değişimini gerektirme zorunluluğu ortadan kalkarak avantaj sağlamaktadı

Makalemiz hakkında görüşlerinizi aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzer makaleler için buraya tıklayın.