e
sv

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

en cok tercih edilen instagram efektleri 2CtOUcKc | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

Tanınan toplumsal medya platformu Instagram, dünya genelinde 1 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Uygulama en tanınan toplumsal medya platformları ortasında 3. sırada yer alıyor. 38 milyon kullanıcı sayısı ile Türkiye, en fazla Instagram kullanıcısının olduğu ülkeler sıralamasında 6. sırada yer alıyor. Fotoğraf ve görüntü paylaşma konseptiyle fark oluşturan Instagram’da en güzel profile sahip olmak milyonlarca rakibiniz ortasında fark yaratmak için kıymetli. Bunun için yalnızca paylaşmak istediğiniz fotoğrafınızı görsel olarak daha da alımlı hale getirmek için gerçek efektler ve filtreleri bulmanız gerekiyor.

Paylaşmak istediğiniz fotoğrafınıza çeşitli efektler ve filtreler eklemek aslında hayli kolay. Yalnızca yapmanız gereken şey fotoğrafınız için en yanlışsız efektleri bulmak olacaktır. Natürel ki zevkler ve renkler tartışılmaz ancak en popüler Instagram efektleri listemize göz atmanızda yarar var: 

En Popüler Instagram Efektleri: Oslo

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

Özçekimler (selfie) için en çok kullanılan efektlerden biri olan Oslo, listemizin birinci sırasında yer alıyor. Cilt tonlarını daha da canlı hale getiren ve kontrastı arttıran Oslo, en çok tercih edilen efektlerin başında geliyor. Görüntü ve yemek fotoğraflarında da muvaffakiyet ile kullanılan efekt, ‘fotoğraflarım daha canlı görünsün’ diyorsanız, aradığınız Instagram efekti olabilir.

En Popüler Instagram Efektleri: Tokyo

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

Doğruyu söylemek gerekirse, siyah beyaz fotoğraflar öykü atmak için çoklukla tercih edilmezler. Fakat Tokyo efekti bu anlayışı değiştirecek üzere görünüyor. Son vakitlerde popülerliği epeyce artan bu Instagram efekti, fotoğraflarınıza azamî gölgeler ve parlak beyazlar ekleyerek ortaya harika bir siyah beyaz fotoğraf çıkarıyor.

En Popüler Instagram Efektleri: Sunglasses

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

En çok tercih edilen Instagram efektlerinden biri olan Sunglasses, fotoğraflarınıza çok farklı bir hava katıyor. Bu efekt, fotoğraflarınız yahut videonuzdaki bireye nostaljik güneş gözlükleri ekliyor. Birebir vakitte art plandaki doygunluğu da azaltarak epey farklı bir hava katan Sunglasses efekti, sizi 1960’lı yıllardan kalan bir kişiymiş üzere gösteriyor.

En Popüler Instagram Efektleri: Prism Light

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

En âlâ Instagram efektlerinin başında gelen Prism Light, görüntü fotoğraflarınıza gökkuşağı ekleyerek görsel olarak daha da cazibeli hale gelmesine imkan sağlıyor. Bu efekt sayesinde en karanlık görüntü fotoğraflarınız bile gökkuşağı ile birlikte daha canlı hale gelebiliyor.

En Popüler Instagram Efektleri: GlitterEn Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

Şayet fotoğraflarınıza parıltı yağmuru efekti arıyorsanız, Glitter tam olarak size nazaran. Bu Instagram efekti sayesinde fotoğrafınızın içerisinde güya bir parıltı yağmuru varmış üzere eksiksiz bir imaj ortaya çıkarabilirsiniz. Yalnızca görüntü fotoğrafları için değil, evcil hayvanınız yahut yeni almış olduğunuz kıyafet Glitter ile daha ön plana çıkacaktır.

En Popüler Instagram Efektleri: Sutro

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

Görüntü fotoğrafları için en çok kullanılan efektlerden biri olan Sutro, fotoğraflarınızı eksiksiz bir formda yoğunlaştırıyor ve görünüm fotoğrafınızın daha da cazip hale gelmesine imkan sağlıyor. Ayrıyeten fotoğrafınıza fırtına bulutları üzere ögeler da ekleyen Instagram efekti, ben karamsar fotoğraf severim diyorsanız, tam olarak size nazaran

En Popüler Instagram Efektleri: Hefe

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

Listemize bilhassa görüntü fotoğraflarına kalite katarak kullanıcılardan tam not alan Hefe efektini koyduk. Şayet bir görüntü fotoğrafınız varsa ve bu fotoğrafı daha canlı hale getirmek istiyorsanız, Hefe efektini katiyen kaçırmamanız gerekiyor. En çok tercih edilen Instagram efektleri ortasında bulunan bu efekt sayesinde fotoğraflarınız, daha keskin ve daha derin gölgelerle birlikte daha canlı hale geliyor. Bu sayede görkemli dağlar, devasa gökdelenler ve gün batımı üzere birçok görünüm fotoğrafı çok daha cazip hale geliyor.

En Popüler Instagram Efektleri: 2021 İddia Filtresi

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

İşin biraz da cümbüş tarafına bakalım. 2021 yılı kestirim efekti şu an için en tanınan efektlerin başında geliyor. 2021 yılında nerede olacağınıza dair çeşitli iddialar yapan efekt, hem sizin hem de takipçilerinizin eğlenceli anlar yaşamasını sağlıyor.

En Popüler Instagram Efektleri: Flying Face

en cok tercih edilen instagram efektleri 8 qaqMXhhe | Tekno Deha

Flappy Bird oyununu hatırlıyor musunuz? Vaktinde hayli tanınan olan Flappy Bird, Instagram efektlerine uyarlanmış hali diyebiliriz. Flying Face efekti de en popüler Instagram efektleri listemize girmeyi başaran bir diğer efekt. Yapmanız gereken şey ise hayli kolay. Yüzünüzün fotoğrafının olduğu bir kuş var ve göz kırparak bu kuşu uçurmaya çalışıyorsunuz. Birebir vakitte görmüş olduğunuz üzere çeşitli pürüzlerin içinden geçerek en yüksek puanı almaya çalışıyorsunuz. Hem sizin için hem de paylaşacağınız takipçiler için epey eğlenceli bir efekt olan Flying Face, tam olarak bir cümbüş makinesi.

En Popüler Instagram Efektleri: Hangi Disney Karakterisin

En Popüler Instagram Efektleri Hangileridir?

Hangi Disney karakterisin efekti, en tanınan Instagram efektlerinin başında geliyor. Tek yapmanız gereken şey efekti açarak hangi Disney karakteri olduğunuzu bulmak. Ayrıyeten yalnızca hangi Disney karakterisin efekti değil, birçok dizi, sinema karakteri için efektler mevcut. Birebir vakitte takipçilerinizle de paylaşabileceğiniz bu efekt, eğlenceli anlar yaşatıyor.

Tanınan toplumsal medya platformu Instagram, 2020 yılında dünya genelinde 1 milyar kullanıcıyı aşarak en tanınan toplumsal medya platformları ortasında 3. sıraya yerleşti. 38 milyon kullanıcı sayısı ile Türkiye, en fazla Instagram kullanıcısının olduğu ülkeler sıralamasında 6. sırada yer alıyor.

En çok tercih edilen Instagram efektleri ile ilgili yorumlarınızı, fotoğraflarınız için kullandığınız efekt ve uygulamaları yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

En popüler Instagram efektlerinden bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu efektler hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.