e
sv

En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri

En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri
avatar

Enes Sivri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüzde birçok alanda farklı şekillerde QR kodları ile karşılaşmaktayız. Hes kodlarında, kafe ve restoranlarda menülerde, oyun indirme gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Bir diğer adı ile birlikte bilinen karekod uygulaması, insanların hayatlarını kolaylaştırma yolunda epey bir olanak sağlamaktadır.

QR kod kullanımı hem dünya üzerinde hem de ülkemizde son zamanlarda bir hayli kullanılmaktadır. Özellikle kafe gibi alanlarda menü isteyen kişiler için kullanılmaktadır. Bu hem işletmeci için büyük bir anlamda kar iken, müşteriler içinde kolaylık olarak bilinmektedir. Peki bizler nasıl karekod oluşturabileceğiz? Eğer sizde bu cevabın yanıtını arıyorsanız doğru yazıdasınız diyebilirim.

Sizler için hazırlamış olduğum en iyi QR kod oluşturma siteleri başlıklı konumuza geçiş yaparak bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atabiliriz.

En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri

Günümüzde faaliyette olan onlarca farklı Karekod oluşturma sitesi yer almaktadır. Sizler için hoşuma giden ve gerçekten de işe yarayan siteleri liste halinde paylaşmak istedim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Beaconstac

Beaconstac, QR kod oluşturma hizmetlerinin en başında yer almaktadır. Karekod oluşturma işleminde en başarılı sitelerden bir tanesidir. Uzun zamandır çalışmalarını takip ettiğim ve genel olarak çalışma sonuçlarının hoşuma gittiği bir platformdur.

İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra karşımıza Design customization kategorisi karşılayacaktır. Bu alan üzerinden çeşitli önizlemeleri inceleyebiliyoruz. Sonrasında ise farklı karekod renkleri, logo eklemeleri, tasarımda özelleştirme gibi imkanlarımızda yer almaktadır. Üye olmuş olan kişiler için ayrıcalıklı avantajlarda sağlanmaktadır. Avantajların arasında SVG ve PDF formatlarında indirme seçenekleri yer almaktadır. Eğer üyelik oluşturmazsanız karekodu sadece PNG formatı ile birlikte indirebilmekteyiz.

14 günlük bir deneme süresi yer almaktadır. Eğer bu süreç içerisinde hizmetten memnun kalırsanız ücretli versiyonunu satın almanız gerekmektedir. Aksi taktirde kısıtlı olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri

En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri

Pageloot

Pageloot, bir diğer QR Kod oluşturma sitesi arasında yer almaktadır. Birçok kişi tarafından tercih edilen bu siteyi, bende sizlerle birlikte paylaşmak ve faydalanmanızı istedim.

Başarılı bir tema arayüzüne sahip olan Pageloot, video, vCard, PDF ve Wİ-Fİ gibi farklı karekod hizmetleri sunmaktadır. Burada yer alan seçeneklere göre tercihlerinizi belirtmektesiniz. Karekodunuzu hazırlarken özelleştirme imkanını da kullanıcılarına sunmaktadır. Genel olarak siteye giriş yaptığınızda basit bir kullanım arayüzü sizleri bekliyor olacak. Bunun yanında diğer siteler gibi 14 günlük bir deneme süresi mevcuttur. Sonrasında kısıtlı hesap sistemine geçmemesi için maalesef satın alma işlemini gerçekleştirmeniz lazımdır. Eğer sistem ve tasarımlar hoşunuza giderse, satın almanızı öneririm. Fiyatlar da açıkçası birçok siteye göre uygun olarak belirlenmiş diyebilirim.

QR Code Generator

Bir diğer hizmetimiz ise QR Code Geneator isimli web sitemizdir. En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri arasında bu siteyi de eklemezsem olmazdı. Pratik hizmeti ve farklı tasarımları ile birlikte kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran bir site haline gelmiş durumdadır.

İnternet sitesini ziyaret ettikten sonra üst kısımda yer alan seçeneklerden tasarımınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sonrasında ise seçeneklerin alt kısmında yer alan bölüme gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında ise karekod tasarım özelleştirmesine geçiş yapabilirsiniz. Bunların yanında logo ekleme, JPG formatında indirme, PDF, url vb birçok link yapısında indirme işlemi sağlanmaktadır.  Son derece basit ve kolay bir hizmet kullanımı sizleri QR Code Genarator sitesinde beklemektedir.

ayrıca bkz: Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Burada yer alan hizmetleri kullanarak sizlerde kendinize basitçe karekod oluşturabilirsiniz. Paylaşmış olduğum siteler güvenilir ve sizlerin de hoşuna gidecek yapıda olanlardır.

Sizler için hazırladığım En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri makalemi umarım beğenmişsinizdir. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak, bizlerle hızlıca paylaşımda bulunabilirsiniz.