e
sv

En iyi Online Oyunlar 2022 [PC]

En iyi Online Oyunlar 2022 [PC]
avatar

Enes Sivri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Online oyunlar, günümüzde diğer oyun kategorilerine göre daha çok rağbet gören türlerden bir tanesidir. Online oyunlar, gerçek kişiler ile birlikte oynama imkanı sunulduğu için gerçekçilik açısından avantaj sırasına sahiptir. Özellikle online mbo türündeki oyun türleri milyonlarca kişi tarafından oynanılmaktadır.

Bu yazımızda ise sizlerle birlikte en iyi online oyunlar listesini paylaşarak sizlerin oyun bulma işlemlerini daha kısa hale getireceğiz.

En iyi Online Oyunlar [PC]

Bilgisayarlarınız üzerinde oynayabileceğiniz online oyunlar listesine kolaylıkla buradan erişebilirsiniz. Ayrıca burada bulunan bir çok oyunun android ve ios versiyonları da bulunmaktadır.

PUBG

PUBG

PUBG

Online oyun listemizin ilk sırasında pubg oyunu yer almaktadır. Çıktığı günden itibaren oyun piyasasını kasıp kavuran bir oyun türüdür. Oyunda hayatta kalmak için mücadele vermektesinizdir. Toplamda 100 kişi ile birlikte bir uçak aracılığı ile adaya bırakılıyorsunuz. Etrafınızda bulunan ekipmanlar ile birlikte rakiplerinizi öldürmeniz gerekmektedir. Amacınız o ada içerisinde hayatta kalan tek kişi olmanızdır.

CS: GO

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Bir diğer online oyunumuz ise Counter-Strike: Global Offensive oyunudur. Oyun piyasasının en çok oynanan oyunlarından bir tanesidir. Büyük ve güçlü bir geçmişe dayanan CS: GO, günümüzde de popülerliğini korumaya devam etmektedir. Bu oyunda ise amacınız gruplar halinde girmiş olduğunuz mücadelelerde roundları kazanarak takımınızı 1. yapmanızdır. Rakiplerinizi roundlarda öldürdüğünüzde takımınızı şampiyonluğa yakınlaştıracaksınızdır.

Minecraft

Minecraft

Minecraft

Listemizin üçüncü sırasında ise minecraft oyunu yer almaktadır. Her ne kadar çok eskiden çıkarılmış bir oyun olsa da günümüzde de birçok kişi bu oyunu oynamaktadır. Özellikle youtube gibi platformlarda egg wars gibi oyun modları ile ünlenen bu oyun, aynı şekilde bir hayatta kalma oyunudur. Farklı oyun modlarının bulunduğu bu oyunda amacınız harita üzerinde yeni bir dünya inşa etmek ve bu işlemleri yaparken zombi, örümcük gibi canlılardan da kendinizi korumaktır.

Apex Legends

Apex Legends

Apex Legends

Apex Legends, yakın zamanda çıkarılan ve bir anda popüler hale gelen oyunlardan bir tanesidir. Özellikle twitch yayıncılarının oynamış olduğu serilerden birisidir. FPS türündeki favori oyunlardan birisi olan apex legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Battle Royale kategorisinde yer alan bu oyun biraz daha hızlı ve aceleci bir oyun yapısı ile oyuncularını karşılamaktadır. Özellikle oyunun yapı ve grafiklerinin çok kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

World Of Tanks

World Of Tanks

 

Sizlere tavsiye edebileceğim bir diğer oyun ise World Of Tanks oyunudur. Savaş kategorisinin favori isimlerinden olan bu oyunda ise tank savaşları yapacağınız bir meydan sizleri beklemektedir. Oyunda takımlar halinde bir savaş arenasına katılıyor ve orada kendi tanklarınız ile düşmanları yerle bir etmeniz gerekmektedir. Oyunun online olması en güzel yönlerinden birisidir. Kesinlikle oynamanızı tavsiye ettiğim oyunlardan birisidir.

ilgili rehber: OSM Yenilmezlik Taktikleri 2022

Cross Fire

Cross Fire

Cross Fire

Cross Fire, internet üzerinde bulunan sevdiğim fps türündeki oyunlardan birisidir. Çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz bu oyunda düşmanlarınıza karşı savaşarak takımınıza oyun kazandırmanız gerekmektedir. Oyun içerisinde sıkılmamanız için serbest çatışma, kahraman modu gibi birçok farklı mod bulunmaktadır.

League of Legends

League of Legends

League of Legends

Tabi ki bir diğer oyunumuz ise olmazsa olmaz serilerinden birisi olan League of Legends, yani namı değer LoL oyunudur. Şüphesiz Moba kategorisinin en sevilen ve favori oyun türüdür. Onlarca farklı karakterleri kontrol ederek arena içerisinde düşman rakiplerinizi öldürmeniz gerekmektedir. LoL, getirmiş olduğu güncellemeler ile birlikte gün geçtikçe kendini çok daha iyi bir şekilde geliştirmektedir. Mobil versiyonu çıkması ile birlikte oyuncu sayısı bir hayli artmış durumdadır.

GTA 5 Online

GTA 5 Online

GTA 5 Online

Dünya üzerinde bulunan en gelişmiş açık dünya serilerinden birisi olan gta 5, online oynanması ile birlikte çok daha zevkli hale gelmektedir. Gta 5 online oyununda sadece gezme işlemi değil, içerisinde bulunan yüzlerce mod seçimi ile birlikte arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika aktiviteler de yer almaktadır. Banka soygunu, serbest gezinti, görev yapma gibi birçok oyun özelliğini Gta 5 online ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Call of Duty serisi, oyun piyasasında sağlam bir geçmişe sahip serilerden bir tanesidir. Bildiğiniz gibi savaş kategorisinin favori oyunlarından bir tanesidir. Oyun dünyasında FPS gözdesi olarak bilinen Call of Duty: Warzone oyunu ise bu oyunun farklı versiyonlarından bir tanesidir. Hem pc hem de oyun konsollarında oynayabileceğiniz bu oyun battle royale olarak karşımıza çıkmaktadır.

Overwatch 2

Overwatch 2

Overwatch 2

İnternet ve oyun dünyasında ismini sıklıkla duymuş olduğumuz bir diğer oyun ise Overwatch 2 ismidir. Blizzard firması tarafından geliştirilmiş olan bu oyun birincil kişi nişancı oyunu yani FPS türündeki oyunlardan bir tanesidir. Online platformun sevilen oyun türlerinden birisi olan overwatch 2, rakiplerinizi yenerek takımınızı üst sıralara çıkarmanız gereken bir oyun türüdür.

Burada paylaşmış olduğumuz oyun türleri online oyunlar serisinin sadece bir kaç oyun çeşididir. Oyun dünyasında binlerce farklı oyun yer almaktadır. Bu listede kendimin ve oyun camiasının favori haline gelmiş oyun türleri bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte en iyi online oyunlar 2022 paylaşımında bulunarak sizlerin oyun seçimlerine yardımcı olmaktayız. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.