e
sv

Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

elon musk zenginler listesinde artik bir numara qLsa9RUV | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

Dünyanın en varlıklı iki insanı olan Elon Musk ve Jeff Bezos ortasındaki rekabet Musk’ın galibiyeti ile sonuçlandı. Bir müddettir ortalarında servet manasında bir rekabet bulunuyordu. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon, yaptığı çarpıcı açıklamalar ile gündemdeki yerini korurken, Amozon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos Amazon tarafında yaptığı atılımlar ile dikkat çekiyor. Dünyanın en varlıklı insanı yeni sayılara nazaran Elon Musk oldu.

Dünyanın en varlıklı insanı 190 milyar dolar ile Elon

Dünyanın en kıymetli şirketlerinin kurucuları olan Elon Musk ve Jeff Bezos servetleriyle dünyanın en dikkat çeken isimleri ortasında yer alıyor. Bir müddettir New York Borsası’nda süreç gören Amazon ve Tesla payları karşı karşıya geldi. New York Borsası’nda süreç gören Amazon (AMZN) ve Tesla (TSLA) paylarındaki hareketlilik dikkat çekmişti. Kısa müddette yükselen Tesla paylarıyla bir arada Elon Musk’ın serveti de katlanmaya başladı.

Elon Musk

Jeff Bezos’u geçmesine ramak kaldığını aktardığımız Elon Musk birkaç saat evvel resmen dünyanın en güçlü insanı oldu. Tesla Owners of Sillicon Valley Twitter hesabı üzerinden ” Elon Musk 190 milyar dolarlık serveti ile şu anda dünyanın en güçlü insanı” biçiminde yapılan paylaşım binlerce etkileşim almayı başardı.

Bir müddettir Tesla paylarının Amazon karşısında yükselişte olduğu görülüyordu. Tesla payları geçen yıldan bu yana yüzde 743’lük büyük bir artış yaşadı ve yatırımcılar bu yükselişi yakalamışken rüzgardan yararlanmak istercesine yatırımlarını Tesla’ya yönlendirmiş üzere duruyor. Geçen yıla nazaran ise Amazon payları yüzde 65 bedel kazandı.

Bu bedel kazanan paylar ortasında Elon tarafından sahip olunan çok sayıda payın de olduğu, bu nedenle Jeff Bezos tarafından sahip olunan servete biraz daha yaklaştığı aktarılıyor. Musk, yarara karşın maddi uğraşlarla çok az ilgisi olduğunu, Tesla ve SpaceX’teki payları dışında çok az mal varlığı olduğunu duyurmuştu. Musk, servetinin asıl emelinin, insanlığın uzay seyahatini yapan bir medeniyete evrimini hızlandırmak olduğunu söylüyor.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI