e
sv

Elon Musk bir zamanlar Tesla’yı Apple’a teklif etmiş

elon musk bir devir teslayi applea teklif etmis qbtsTnMZ | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elon Musk bir zamanlar Tesla’yı Apple’a teklif etmiş

Elektrikli araç pazarının başkanı ve otomotiv dünyasının en kıymetli firması Tesla bugünlere elbette kolay gelmedi. Bilhassa Model 3 üretimi öncesinde yaşanan darboğaz Tesla’yı satışın eşiğine getirmiş.

Elon Musk doğruladı

2016 sonları ve 2017 başları Tesla için hayli sıkıntı geçmişti çünkü Model 3 üretimine vaktinde başlanamaması yatırımcıların reaksiyonuna neden olmuştu. O devir 240$ civarında olan payların 200$ altına inmesi bile bekleniyordu.

İşte o periyot Tesla’nın Apple tarafından satın alınacağına dair kimi savlar gündeme gelmiş fakat hiç bir vakit doğrulanamamıştı. Bugün Elon Musk şahsen Apple’a firması için teklif yaptığını itiraf etti.

Model 3 periyodundaki zorluklar karşısında Apple’ın kapısını çalan Musk; bugünkü bedelin onda birine yani 50 milyar dolar civarına satış teklifi yapmış. Tim Cook ise kendisini küçümseyerek görüşme teklifini reddetmiş.

Elon Musk bir zamanlar Tesla’yı Apple’a teklif etmiş

Bugün Apple’ın şoförsüz araç tezleri lisana getirildiğinde aslında büyük bir fırsatı kaçırmış olduğu da anlaşılıyor. Sıfırdan bir araç üretim ve dağıtım ağı kurmak Apple’ın bile üstesinden gelemeyeceği zorluklar barındırıyor. Tesla’yı satın almş olsaydı hazır bir ağa sahip olacaktı.

Elon Musk ayrıyeten Apple ile ilgili gündeme gelen öteki argümanları da yorumladı. Daha süratli batarya üretimi için planlanan demir fosfat zati bir müddettir Tesla tarafından kullanılıyor. Ayrıyeten Musk; tek hücreli bataryanın elektrikli araçlar için dezavantaj olduğunu ve muhtemelen Apple’ın da kendileri üzere birden fazla hücreyi entegre ederek tek paket haline getireceğini düşündüğünü belirtiyor.

 

 

Misal makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI