e
sv

Elon Musk ’a WhatsApp’ı sildiren uygulama!

elon muska whatsappi sildiren uygulama Li482LrN | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elon Musk tarafından WhatsApp alternatifi olarak tavsiye edilen Signal uygulamasının inceleme görüntüsü ile karşınızdayız.

Elon Musk Tweet attı! Signal inceleme

Sohbet uygulamalarının hayatımıza girmesiyle birlikte bilgi güvenliğinin ehemmiyeti arttı. Telegram, Signal, WeChat ve Viber üzere birçok alternatifi olan WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulaması unvanına sahip.

Telegram ve Signal uygulamalarının hem açık kaynak olması hem de daha gelişmiş özellikler ile karşımıza çıkması her iki uygulamayı da tercih listesinin üst sırasında yer almalarını sağlıyor. Lakin sağlanan gelişmiş özelliklere karşın başka uygulamaların WhatsApp kadar kullanıcısı bulunmuyor.

Geçtiğimiz yıllarda sohbet sızdırılma sıkandalı sonrasında WhatsApp, kullanıcı kapalılığı için uçtan uca şifreleme teknolojisine geçtiğini açıkladı. Birçok sefer uygulama içi reklam gösterimi ile gündeme gelen şirket, kullanıcı kontratında değişikliğe giderek daha fazla bilgi elde etme imkanı sağladı.

Elon Musk

Yayınlanan yeni mukavele sonrasında on binlerce yeni kullanıcı kazanan ve Elon Musk’ın Twitter üzerinden tavsiye ettiği Signal uygulamasını sizler için inceledik.

2014 yılında yayınlanan uygulamanın iOS, Android, Windows, macOS ve Linux dayanağı bulunuyor. Kullanıcılar isterse farklı kullanım senaryolarına nazaran kaynak kodları derleyebiliyor.

Numara sistemine bağlı kalmadan kullanıcı ismiyle da arama yapabileceğiniz ve sohbet başlatabileceğiniz Signal, kullanıcı güvenliğinin üst seviyede olmasını sağlıyor.

Signal Twitter’da Trend Topic oldu!

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme platformu WhatsApp’ın yeni saklılık yönergesi, pek çok kullanıcının alternatif uygulamalara yönelmesine neden oldu.  Bilhassa Elon Musk’ın Twitter üzerinden saklılık odaklı irtibat uygulaması Signal’i tavsiye etmesi, gözlerin bir anda bu uygulamaya çevrilmesini sağladı.

Elon Musk

Çabucak yukardaki görüntümüzü izleyerek, Signal uygulaması hakkında çok daha ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Benzer makaleler için: teknodeha.com