e
sv

Ekran Altı Kamerasına Sahip İlk Telefon Teste Girdi

ekran alti kamerasina sahip birinci telefon teste girdi v1UqQRVr | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ekran Altı Kamerasına Sahip İlk Telefon Teste Girdi

Biliyorsunuz ekran altı kamerasına sahip ilk telefon olarak duyurulan ZTE Axon 20 5G için diğer bir versiyon daha ortaya çıkmıştı. ZTE Axon 20 5G Extreme Edition olarak isimlendirilen telefon farklı bir tasarım ile tanıtılmıştı. Daha bu tanıtımların üstünden çok vakit geçmeden telefonlara yaptığı testlerle bilinen JerryRigEverything YouTube kanalı üzerinden yeni bir görüntü geldi.

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon dayanıklılık testinde

JerryRigEverything pek çok telefonu eline geçirdiği üzere kesimlerine ayırıyor ya da şiddetli dayanıklılık testleri uyguluyor. Telefonların dayanıklılığını test ederek gözler önüne seren kanalın yeni konuğu da ZTE Axon 20 5G oluyor. Telefonun art tarafta heybetli bir kamera heyetimi bulunuyor. Geçişli bir art kapak dizaynına mesken sahipliği yapan telefon, ekran altı kamerasına yer veren birinci telefon olmasıyla akıllara kazınıyor.

Telefonun kelam konusu teknolojisi bu şekilde görünüyor:

Ekran Resmi 2020 12 26 22.11.12 | Tekno Deha

Görüntünün ilerleyen dakikalarında ise falçata ile plastik çerçeveleri soyuluyor. Telefonun dayanıklılığını ölçen kanal, telefonun keskin bir obje ile soyulabildiğini gözler önüne seriyor. Telefon daha sonra şiddetli bir teste geçiyor: Çakmak ile yakılma testi! Bu testte ise çakmağı ön tarafta ekranın altına gizlenen kamera sensörüne tutan YouTuber, sensörün daha görünür hale geldiğini söylüyor.

Bir sonraki test ise bükülme oluyor. Telefonu ellerinin ortasına alan YouTuber, bükmeye çalışıyor lakin telefon bu noktada güçlü çıkıyor. Çok az bükülen telefon genel anlamda bu testleri atlatıyor.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI