e
sv

Efsane Dota 2 Oyununun Animesi Dota: Dragon’s Blood’un İlk Fragmanı Yayınlandı

DOTA Fragmanı
avatar

Taha Berk Çelik

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Efsane Dota 2 Oyununun Animesi Dota: Dragon’s Blood’un İlk Fragmanı Yayınlandı

Efsane Oyun Dota Nedir? Nasıl İndirilir?

Dota, Valve tarafından geliştirilen ve oynaması tamamen ücretsiz olan bir “MOBA” oyunudur. Oyunu Steam platformu aracılığı ile ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

dota animesi geliyor tekno deha 2 | Tekno Deha

Valve’nin Yeni Animesi “Dota: Dragon’s Blood” Çıkıyor

CS:GO, Half Life vb. oyunlarla bilinen Valve geçtiğimiz günlerde Dota animesini çıkaracağını duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından Valve çıkacak olan yeni animenin fragmanını yayınladı.

Yeni çıkacak olan anime “Dota: Dragon’s Blood” isminde yayınlanacak ve Netflix özel yapımı olacak.

Animasyon The Legend Of Korra, Black Dynamita, The Boondocks gibi animeleri yapan Studio Mir şirketi tarafından geliştirilecek.

Ayrıca seslendirme kodrasunda ise Freya Tingley, JB Blanc, Anson Mount, Josh Keaton, Yuri Lowenthal, Troy Baker, Lara Pulver ve Stephany Jacobsen gibi isimler bulunuyor.

Dota: Dragon's Blood Animesi Geliyor

Dragon’s Blood Ne Zaman Çıkacak? Kaç Bölümden Oluşacak?

8 bölümden oluşacak Dota: Dragon’s Blood, 25 Mart tarihinde yayınlanmaya başlayacak. Bölüm konusunda ise henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Dota: Dragon’s Blood’un Konusu Nedir?

Dota 2 hikayesine bezeyen kapsamlı anime, kendini belayı dünyadan komple yok etmeye adamış bilindik bir Ejderha Şövalyesi olan Davion’un hikayesini anlatmaktadır. Güçlü, kadim bir eldwurm olan ve heybetli Prenses Mirana ile kendi gizli görevleri ile karşılaşan Davion, aklındakinden çok daha büyük olaylara karışır ve işin içinden çıkmaya çalışır.

Dota 2’nin resmi Twitter sayfası yeni çıkacak olan anime Dota: Dragon’s Blood hakkında aşağıdaki açıklamayı yaptı;
“Dota oyunundan çok daha değişik ve farklı bir anime dizisi çıkartıyoruz ve bunu yapmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dota ve Dota topluluğunun büyük hayranları olarak, bu yeni animenin heyecanlı hikayesini 25 Mart tarihinde Netflix‘te yayınlandığı zaman sizinle beraber paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Dota: Dragon's Blood Animesi Geliyor

 

Valve’nin çıkartacağı yeni animeden bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu yazımız hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve sinema ve dizi kategorimizdeki yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. teknodeha.com