e
sv

Donald Trump toplumsal medya platformu kuruyor

donald trump toplumsal medya platformu kuruyor gnLd4pXf | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Donald Trump ‘ın açıklamaları üzerine ABD Kongre Binasının Trump destekçileri tarafından basılması ve devamındaki olaylar, uzun vakit gündemden düşmeyeceğe benziyor. Toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamalar sonrası Twitter tarafından hesabına erişim manisi getirilmesine sonlanan Trump, POTUS hesabından bir dizi açıklamada bulundu. Açıklamalara nazaran Donald Trump, kendi toplumsal medya platformunu oluşturmayı planlıyor.

Potus hesabından yayınlanan gönderiler, birkaç dakika sonra Twitter tarafından kaldırıldı.

Kısıtlamalardan bunalan Donald Trump, kendi toplumsal medya platformunu kuruyor

Donald Trump, şahsî Twitter hesabı askıya alındıktan saatler sonra @POTUS hesabından bir dizi açıklamada bulundu. Trump yasakla ilgili, “Bunun olacağını uzun vakittir hissediyordum.” tabirini kullandı. Sözlerine ekleme yapan Trump, “Çeşitli sitelerle görüşüyoruz ve yakın vakitte büyük bir duyuru yapacağız. Tıpkı vakitte yakın gelecekte kendi platformumuzu oluşturma olasılıklarına da bakacağız. Sessiz olmayacağız!” formunda davette bulundu.

Donald Trump

Twitter’ı özgür bir platform olmamakla suçlayan Donald Trump, şirketin radikal sol gündemi desteklediğini tabir etti ve bizi izlemeye devam edin kelamları ile açıklamasına son verdi. Birçok toplumsal medya platformundan yasaklanan Donald Trump, kendisine nazaran toplumsal medya platformu kurma konusunda haklı. Lakin büyük teknoloji şirketleri kongre binasının basılmasının akabinde Trump’ın, destekçilerini daha fazla şiddete teşvik edeceğini düşündüler.

Twitter’daki tartışmalardan öteki neler oldu?

Donald Trump’ın ortak olmayı planladığı başka siteler, yaptığı açıklamada belirtilmedi. Fakat Trump yanlısı toplumsal medya uygulaması Parler, kısa mühlet içerisinde kimi problemler ile karşılaştı. Tıpkı gün Google, Trump yanlısı kullanıcıların Parler üzerinden şiddet daveti yaptığı münasebeti ile uygulamayı Play Store’dan çekti. Google yaptığı açıklamada, “Devam eden ve acil olan bu kamu güvenliği tehdidinin ışığında, bu meseleleri çözene kadar uygulamayı askıya alıyoruz” dedi.

Tüm bu toplumsal medya platformlarına ek olarak Trump yanlısı bir Discord sunucusu olan TheDonald.win, dün akşam bir Discord operatörü tarafından kapatıldı. Discord yaptığı açıklamada, “Discord’un her türlü nefret ve şiddete karşı kullanılmasına karşıyız.” sözlerini kullandı.

FIRSAT ESERLERİ