e
sv

Discovery ve BluTV Ortak Oldu! İçerikleri BluTV’de Yayınlanacak

discovery blutvye ortak oldu discovery icerikleri blutvde yayinlanacak 2fTzhnLs | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Discovery ve BluTV Ortak Oldu! İçerikleri BluTV’de Yayınlanacak

Türkiye’nin önemli  görüntü akış platformlarından olan yerli platform BluTV, yeni bir iştirake imza attı. Amerika’nın en büyük medya şirketlerinden Discovery, BluTV’ye ortak oluyor.

2016’da yayın hayatına başlayan BluTV, yıllar içerisinde gerek platforma eklediği içeriklerle gerek lokal içerikleriyle, Türkiye’nin değerli görüntü akış platformlarından biri oldu. Amerika’nın en büyük medya şirketlerinden biri olan Discovery de BluTV’nin %35 hissedarı oldu. Bu da demek oluyor ki Türk izleyiciler, Discovery’nin ikonik küresel ve mahallî markalarından tüm içerikleri ve Eurosport’un premium spor yayınlarını BluTV’de izleyebilecekler.

Discovery ayrıca BluTV’nin tanınan Türkçe içeriklerini milletlerarası dijital yayın platformu discovery+ için Türkiye dışında kullanabilecek. Bu süreçler düzenleyici makam onayına tabi olacaktır. Bu sayede de BluTV’nin yurt dışındaki büyümesi hızlanacak.

Discovery BluTV Tekno Deha

Discovery EMEA Bölgesi Lideri ve Genel Müdürü Kasia Kieli, bahisle ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye, Discovery’nin 20 yıldır yatırım yaptığı değerli bir pazar. Türkiye’nin önde gelen memleketler arası medya şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. BluTV’ye yaptığımız yatırım ve bugün duyurduğumuz stratejik iştirakimiz, ülkedeki en büyük mahallî SVOD yayıncısı ile Türk OTT pazarına girişimizi temsil ediyor. Bu iştirak, pazardaki çoklu kanal stratejimizi güçlendirip, dünya çapında izleyicisi giderek artan güçlü Türk üretimlerine erişim sağlayacak. BluTV üyelerinin, çok yakında istedikleri yerde ve vakitte Discovery içeriklerinin keyfini çıkarabilecek olmalarından çok mutluyuz. Bu seyahate BluTV ile birlikte başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

BluTV’nin Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ise şu sözleri kullandı:

“Dünyanın önde gelen medya ve cümbüş şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. BluTV, yepyeni içerik üretimini ihtimamla seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan ve BluTV’yi büyüme yolunda bir sonraki basamağa taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için memnunuz.”

Peki ya sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.