e
sv

Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları

Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları
avatar

Enes Sivri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Discord, piyasaya sürdürüldüğü tarihten bu yana harika başarılara imza atmış olan bir iletişim platformudur. İnsanların birbirleri ile iletişimde kalabilmelerini sağlayan discord yazılımı, güç geçtikçe daha büyük bir platform haline gelmektedir.

Discord üzerinden sesli iletişim kurabilme, mesajlaşma, görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı yapma gibi birçok özellik mevcuttur. Bu özellikler grup halinde çalışan kişiler için büyük bir avantajdır. Bizlerde grup toplantılarımızı çoğu zaman discord üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Sağlamış olduğu özellikler ve işlevseller bizim ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır.

Program üzerinde en çok kullanılanlardan biriside discord ekran paylaşımı özelliğidir. Toplantı esnasında ekranınızı diğer insanlar ile paylaşabiliyoruz. Bu büyük bir avantaj haline gelmiş durumdadır. Sunum, video, örnek anlatım gibi birçok faktörde bu özelliği kullanmaktayız. Bu yazımızda sizlerle birlikte Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor ve Discord Ekran Paylaşımı sorunu başlıklarını ele alarak çözüm yollarını paylaşmak istiyorum.

Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor Sorunu

Discord yazılımını kullanan kişiler bu şikayet ile bizlere ulaşmaktadır. Bizlerde sorununun çözüm yollarını liste halinde paylaşmak ve sizleri bu konu hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan başlıklarımıza geçebiliriz.

Etkinlik Eklemeyi Ayarlayın

Program içerisinde yer alan ekran paylaşımı özelliği için ayrı işlevseller yer almaktadır. Bu sorunu çözebilmek için ayarlar kısmında yer alan etkinlik durumu aracını kullanacağız.

 • Discord yazılımını açıyoruz.
 • Sol altta yer alan Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
Etkinlik Eklemeyi Ayarlayın

Etkinlik Eklemeyi Ayarlayın

 • Açılan ekranda sol kısımdan Etkinlik Durumu seçeneğine tıklıyoruz.
 • Orta kısımda yer alan Oyun Ekle yazısına tıklıyoruz.
 • Buradan ise paylaşmak istediğimiz pencereyi seçiyoruz.
Etkinlik Eklemeyi Ayarlayın

Etkinlik Eklemeyi Ayarlayın

Sonrasında ise ayarları kaydederek pencereyi kapatabilirsiniz. Bu işlem ile birlikte elle pencere izleme komutu vermiş oluyoruz. Bazen bilgisayarımızın pencerelerini otomatik olarak bulamıyor. Bu yöntemi mutlaka denemenizi tavsiye ederim.


 H.264 Donanım İvmesi Kapatma

Discord siyah ekran sorunu çözüm yollarımızdan biriside  H.264 donanım ivmesi özelliğidir. Donanım hızlandırma, cihazımızın belli bir CPU yoğunluğunu atlamak için bilgisayarınızın güç dengesini sağlamaktadır. Bu sorunu çözmek için ise aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Discord programına giriş yapın.
 • Sol altta yer alan Ayarlar bölümüne girin.
 • Araçlardan Ses ve Görüntü kısmına tıklayın.
 H.264 Donanım İvmesi Kapatma

H.264 Donanım İvmesi Kapatma

 • Açılan ekrandan H.264 Donanım İvmesi özelliği pasif hale getiriyoruz.

Bu işlemden sonra sisteminiz özgür ve daha rahat bir şekilde çalışma düzeni sağlayacaktır.

ayrıca bkz: En İyi Driver Güncelleme Programı 

 Discord Programını Yeniden Kurun

Bilgisayarımıza programları kurulum yaparken bazen eksik dosya veya hatalı kurulumlar gerçekleşebilmektedir. Bu sorunu ise ortadan kaldırmanın en basit çözümü programı yeniden kurmaktadır.

Discord ekran paylaşımı yapmıyor sıkıntısı birçok kişinin yaşadığı ve problem haline gelen bir sorundur. Bu sebepten dolayı eğer sorun hale çözülmüyorsa kaldırma işlemi yaparak temiz bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca discord resmi kaynağından indirmenizi tavsiye ederim.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları paylaşımında bulunmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.