e
sv

Discord Android Uygulaması Ekran Paylaşım Özelliği Kazandı

discord android uygulamasi ekran paylasim ozelligi kazandi 17gsfCRF | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Discord Android Uygulaması Ekran Paylaşım Özelliği Kazandı

Başta oyuncular olmak üzere çok geniş bir kitleye hitap eden Discord ‘un en tanınan özelliklerinden biri de elbet ekran paylaşım aracı. Twitch yahut YouTube stili değil, lakin oyun ekranını arkadaşlarla paylaşmak yahut bir küme görüntü oturumu düzenlemek için epeyce kullanışlı. Arkadaş grupları için gayet yararlı bir özellik diyebiliriz. Ancak bazı gelişmiş discord sunucularında da profesyonel olarak kullanıldığını da ekleyelim.

Discord

Bu vakte kadar ekran paylaşma özelliği masaüstü uygulamasına özeldi. Lakin kullanıcılar, artık Android aygıtlarda uygulamanın ekran paylaşma özelliğini kullanabilecek. Bu özellik herkes için olmasa da kimi kullanıcılar için epey önemli olabilir. Dediğimiz gibi bu özelliği profesyonel olarak kullanan kişiler de mevcut.

Hareket halindeyken ortak çalışma ortamı isteyebilirsiniz. Öte yandan bir taşınabilir oyunu yahut uygulamayı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu yeni fonksiyon kimi durumlarda hayli yararlı olabilir. Pekala ya iOS kullanıcıları ne yapacak?

iOS Uygulaması için Ekran Paylaşımı

iOS kullanıcıları da bu özelliği kullanabilecek lakin biraz beklemeleri gerekiyor. Bu bağlamda Ocak ayı içerisinde Discord iOS uygulamasının güncellenmesi bekleniyor. Maalesef iki farklı işletim sistemi olduğu için özel olarak özelleştirmeler yapılması gerekmekte. Aksi takdirde büyük optimizasyon sorunları yaşanabilir. Bu da kullanıcıların hiç istemeyeceği bir şey.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir? Discord kullanıyor musunuz?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Discord Android Uygulaması Ekran Paylaşım Özelliği Kazandı