e
sv

Dirt 5 Xbox Series X ile 120 FPS Oynanabilecek

dirt 5 xbox series x ile 120 fps oynanabilecek YVQdzmBm | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dirt 5 Xbox Series X ile 120 FPS Oynanabilecek

Yeni jenerasyon konsolların hayatımıza girmesine az bir müddet kala, bu konsollara gelecek olan yeni kuşak oyunların nasıl olacakları da epeyce merak konusu haline gelmeye başladı. Yeni jenerasyon konsollarda oyunların performansından çok, SSD ve yükleme sürelerindeki değişikliklere vurgu yapan markalar, kullanıcıların aklında performansa dair soru işareti oluşturmaya başlamıştı. Xbox Inside aktifliğinin akabinde geçtiğimiz günlerde Dirt 5 ’in üretimci stüdyosu olan Codemaster’ın yaptığı açıklamaya nazaran, oyuncular yeni jenerasyon Dirt 5’i dilerse 4K 60 FPS kıymetlerinde oynayabilecekken, yeniden kullanıcılar tercih ederse oyunu 1080p 120 FPS kıymetlerinde oynayabilecekler. Bilhassa konsolda oyunu rekabetçi halde oynayanlar için 1080p 120 FPS hayli başarılı bir akıcılık verecektir.

Dirt 5

Codemaster şirketinin geliştirdiği Franchise otomobil oyunu, Dirt serisi oyunculara neredeyse eşsiz bir ralli deneyimi yaşatıyor. Dirt serisi, isim olarak birtakım oyunculara yabancı gelse de seri bizlere 98 yılından bu yana gerçekçi ralli yarış deneyimi yaşatıyordu. Dirt serisi aslında pek çok oyunseverin bildiği Colin McRae Rally serisinin devamı. Şirket 2007 yılında hayatını kaybeden ünlü ralli pilotu Colin McRae Rally’nin hayatını kaybetmesinin akabinde seriye Dirt ismi ile devam etti.

Konsol üreticilerin SSD vurgusunun dışında, oyunların performansına ve nasıl göründüklerine dair bilgilerin ortaya çıkması artık umut verici. Yeni çıkan teknolojilerin takviyesi ile biz oyuncuları önümüzdeki vakitlerde daha akıcı, daha süratli bir oyun tecrübesi bekliyor üzere görünüyor.

Sıradaki içerik:

Dirt 5 Xbox Series X ile 120 FPS Oynanabilecek