e
sv

Dirt 5 Oyununun Çıkış Tarihi Duyuruldu

dirt 5 cikis tarihi duyuruldu rHlAdMcj | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dirt 5 Oyununun Çıkış Tarihi Duyuruldu

Codemasters, Mayıs ayındaki Xbox Inside etkinliğinde duyurduğu Dirt 5 oyunu için çıkış tarihini açıkladı. Gelecek kuşak oyun konsollarına da gelecek oyun, günümüz oyun konsolları ve PC için 9 Ekim tarihinde piyasaya çıkacak.

Dirt

PlayStation 4, Xbox One ve PC (Steam) platformlarına gelecek oyun hakkında daha fazla ayrıntı da paylaşıldı. Buna nazaran, oyun serinin bugüne kadarki en büyük Meslek Modu’na sahip olacak. Bu modda 130 aktiflik, 5 kısım, 9 aktiflik tipi, gerçek dünyadan sponsorlar, isteğe bağlı gayeler, seçime dayalı ilerleme ve çok daha fazlası bulunacak.

Dirt 5 için Xbox One ve Steam ön siparişleri de açılmış durumda. PS4 sürümünün dijital ön siparişleri değil lakin fizikî kopyalar için ön sipariş süreci başladı. Yeni jenerasyon konsollar için oyunun ne vakit geleceği konusunda ise rastgele bir açıklama yok lakin Codemasters konsollar çıkar çıkmaz bunlar için de oyunu çıkaracağının kelamını veriyor. Son olarak, oyunun Google Stadia platformuna gelişinin 2021’in çabucak başında olacağını belirtelim.

Oyun Hakkında

Önceki serilere baktığımızda oyunun muazzam olacağından emin olabiliriz. Müthiş bir ralli deneyimi sunmasının yanında görsel anlamda da oldukça başarılı bir oyun. Dünyada bir yolculuğa çık ve etkileyici, dinamik ortamlarda farklı 10 küresel konumdaki 70’in üzerinde eşsiz rotada yarış. New York’taki donuk East River’da yarışmak, Brezilya’da Kurtarıcı İsa heykelinin altında rakiplerini sollamak, Norveç’teki Kutup Işıklarında parlamak, rakipleri alt etmek, araziler ve sürekli değişen aşırı şartlar. Hepsi ve daha fazlası seni bekliyor.

 

Sıradaki içerik:

Dirt 5 Oyununun Çıkış Tarihi Duyuruldu