e
sv

Dijital Rubik küp WOWCube satışa çıkıyor

dijital rubik kup wowcube satisa cikiyor bV9zgaTt | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

CES 2020 fuarında iştirakçi oylarıyla en yenilikçi eser seçilen ve CES 2021 fuarının da onur konuğu olan dijital Rubik küp olarak tanımlayabileceğimiz WOWCube kısa mühlet içerisinde satışa başlamayı planlıyor.

WOWCube nedir?

WOWCube dijital bir Rubik küp olarak tanımlanabilir fakat yetenekleri bundan çok fazlası. Eser bildiğimiz dörtlü minik Rubik küplere benziyor. Bununla birlikte donanımı gereği standart Rubik küpten biraz daha büyük.

Toplamda 24 yüzeyi olan küpün tüm yüzeyleri IPS LCD ekranla kaplanmış. Ekranlar 240×240 piksel çözünürlüğünde. 8 adet mikro denetimci ekranları denetim etmenizi sağlıyor. Denetimciler toplamda 1.7GHz suratına çıkabiliyor. 6 eksenli jiroskop ve ivme ölçer hareketleri takip ediyor. 8 kanallı ses sistemi yanında Bluetooth 4.2 mevcut.

Etkileşim ise kesimleri çevirdiğinizde yahut küpü hareket ettirdiğinizde gerçekleşiyor. Her ekran birbirine akıllı kontaklar ile otomatik olarak bilgileri iletiyor. 8 saat oynanabilen küp süratli şarjı da destekliyor.

Dijital Rubik küp

WOWCube için Android ve iOS uygulamaları mevcut. Tüm oyunlar bu uygulama üzerinden küpe aktarılıyor. Farklı bir tasarımı olduğu için içerik açısından kıymetli bir potansiyele sahip. Standart Rubik küp oyunu yanında boruları birleştirme, labirent yahut arcade usulü oyunlar oynanabiliyor.

Ayrıyeten ekranları widget olarak kullanabilme, akıllı konut sistemlerini denetim etme, ekranda çeşitli bilgileri yansıtma biçiminde sayısız imkan mevcut. Şimdiden pek çok içerik mağazada yerini almış. Yaz aylarında prototip üretimine geçen WOWCube eseri CES 2021 sonrasında satış ayrıntılarını açıklayacak.

 

Benzer makaleler için: teknodeha.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI