e
sv

Dell, iş odaklı Latitude serisi modellerini tanıttı

dell is odakli latitude serisi modellerini tanitti hjZU7OKz | Tekno Deha
avatar

Yiğit Buğra Kına

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dell bugün orijinal aygıtlarını tanıttı. Bu aygıtlar ortasında ise iş dünyasına hitap eden Dell Latitude serisi için iki yeni model de karşımıza çıkıyor. Aygıtlar koronavirüs güncellemesini de içeriyor. Bu ne demek oluyor? Her iki dizüstü bilgisayarda da kamera tarafında değerli geliştirmeler yer alıyor. Biliyorsunuz geçen yılın başlarından beri milyonlarca kişi konuttan çalışma sistemine geçti ve dizüstü bilgisayarlarındaki kameraları kullanıyor. Dell de tam bu noktada iş odaklı aygıtlarına yeni eklemeler yapıyor.

Latitude serisi özellikleri ve fiyatı

CES’te uzunluk göstermesi beklenen Dell aktiflik öncesinde yeni dizüstü serisini tanıttı. Latitude serisinde yer alan aygıtlar 9420 ve 9520 olarak isimlendiriliyor. Aygıtlara eklenen özel bir kamera sistemi sayesinde otomatik olarak kapanabilen bir kameraya mesken sahipliği yapan bilgisayarlar, Intel’in 11. jenerasyon Gen vPro işlemcisine de sahip olacak.

Aygıtlarda yer alan kullanılmadığında otomatik olarak kapanan kamera sistemi, SafeShutter olarak isimlendiriliyor. Gelelim aygıtların öteki özelliklerine: Latitude 9520 modeli daha üstte konumlandırılıyor lakin aygıt hakkında pek bir ayrıntı paylaşılmadı.

Dell

Daha çok Latitude 9420 üzerine odaklanan Dell, bu bilgisayarın Intel Core i7 düzeyine kadar işlemcilerle özelleştirilebilecek olduğunu belirtiyor. Bilgisayar modelinin 14 inç boyutlarında ve 2.560 x 1.600 piksel çözünürlüğü destekleyen bir ekranı bulunuyor. 2’si 1 ortada ekranı da bulunan aygıtı isterlerse 1080p çözünürlüğe sahip bir ekranı daha uygun bir fiyata satın alabilecek. Latitude 9420, 32 GB’a kadar RAM’e ve depolama tarafında ise 1 TB PCIe NVMe SSD’ye kadar bir dayanak ile karşılanıyor.

9420 modelinde birebir vakitte Qualcomm’un Snapdragon X20 yahut X55 modemleri yer alacak. Buna ik olarak hem LTE hem de 5G dayanağı isteyen kullanıcılar buna ekstra bir fiyat ödeyerek ulaşabilecek.

Dell Latitude 9420: 1.949 dolar.
Dell Latitude 9520: fiyat bilgisi açıklanmadı.

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI