e
sv

Dell 40 inç ultra geniş monitörü tanıttı: İşte özellikleri

dell 40 inc ultra genis monitoru tanitti iste ozellikleri cq1yTGSX | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dell, 40 inç büyüklüğünde ultra geniş ekranlı monitörü tanıttı ve özellikleri aşikâr oldu. The UltraSharp 40 Curved WUHD (U4021QW) olarak isimlendirilen model, büyük ekran ve çözünürlükle kullanıcıların karşısına çıkacak. Modelin çözünürlük konusunda 4K çözünürlükten daha fazla genişliğe sahip olduğu aktarılıyor. Ayrıyeten model, kavisli ekran dizaynıyla kullanıcılara merhaba diyecek.

Günümüzde oyuncular için birçok kavisli ekrana sahip monitör satışa çıkmış durumda. Lakin habere husus olan modelin oyuncu odaklı geliştirilen kavisli ekranlar üzere olmadığı aktarılıyor. Bu nedenle modelin günlük ve ofis kullanıma uygun olduğunu belirtmek mümkün.

Dell 40 inç ultra geniş monitörü özellikleri

Yeni monitörün çözünürlüğünün 5120 x 2160 olduğu belirtiliyor. Bu da 3840 x 2160 çözünürlükte olan 4K’ya nazaran, 1280 piksel daha fazla genişlik olduğu manasına geliyor. Bununla birlikte monitörün 4K bir görüntüyü tam olarak oranlayabildiği de belirtiliyor. Geniş tasarımı ve renk performansı ile tanıtılan modelin, HDR takviyesine dair bilgi ise bulunmuyor. Bu da modelin HDR dayanağına sahip olmadığı manasına geliyor.

Dell 40 inç ultra geniş monitörü özellikleri ortasında Thunderbolt 3 takviyesi öne çıkıyor. Bu irtibat sayesinde monitörü kullanan bilgisayar, 90W ile şarj olabiliyor. Bu da monitörün kullanımıyla birlikte kablo karmaşasının önüne geçildiği manasına geliyor. Destekleyen aygıtlarda, Thunderbolt çıkışından manzara sağlanırken şarj imkanı da sağlanıyor. Öte yandan model üzerinde yüksek süratli USB girişleriyle birlikte 10 Gbps suratı destekleyen RJ45 (ethernet) girişi de bulunuyor.

Dell

2500R kavisli olan IPS ekran, 60 Hz dayanağını kullanıcılara sunuyor. 9W dahili hoparlör bulunan modelde 3.5 mm kulaklık girişi de yer alıyor. DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0 girişlerine de sahip olan model, PXE boot ve Wake-on-LAN dayanağını de kullanıcılara sunuyor.

28 Ocak’tan itibaren kullanıcılarla buluşacağı belirtilen monitörün fiyatı 2 bin 100 dolar olarak duyuruldu.

 

Benzer makaleler içim: teknodeha.com

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI