e
sv

Cyberpunk 2077 ‘ye Getirilen Yama Yeterli Olmadı

cyberpunk 2077 yama 1.1 sorunlar devam ediyor tekno deha | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberpunk 2077 ‘ye Getirilen Yama Yeterli Olmadı

Cyperpunk 2077 için geçtiğimiz günlerde yayınlanan 1.1 yamasına rağmen performans sorunları devam ediyor. Hatta Takemura görevindeki bir hata yüzünden oyuncular hikayeyi devam ettiremediklerini belirtiyor. Bir çok oyuna ev sahipliği yapan 2020 yılının en çok konuşulan oyunlarından olan Cyberpunk 2077 ne yazık ki bir çok problem ile piyasaya sürüldü. Bu problemlerini gidereceğini ve oyunculara kendisini affettireceğini belirten CD Projekt Red söz verdiği gibi geçtiğimiz günlerde oyun için önemli bir yama yayınladı.

Getirilen bu yama sonrasında bir sürü oyun içi performans sorunu ve hata düzeltildi. Ancak getirilen bu büyük yamaya rağmen oyun hala büyük sorunlara ev sahipliği yapıyor. PushSquare‘in söylediklerine göre PlayStation 4‘teki çökme sorunları ne yazık ki hala devam ediyor. Çok sayıda kullanıcı hala çökme sorunları yaşadığını bildiriyor ve hala böylesine çökmeler yaşanıyor oluşu pek de kabul edilebilir bir durum değil.

Cyberpunk 2077

Takemura Görevindeki Ciddi Hata

Başka bir sorun ise haberimizin başında bahsettiğimiz üzere hikayede oluşan bir hata. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan 1.1 yamasıyla hikaye görevlerindeki bir çok sorun düzeltilmişti ancak şikayetlere bakılırsa bir hata hala devam ediyor.

Sokağın Aşağısında adlı görevde oyuncunun “Takemura” adlı karakterden bir çağrı alması gerekiyor ama oyuncu çağrıyı alsa bile Takemura konuşmadığı için görev ilerlemiyor. Bu sebeple bir çok oyuncu bu görevde takılı kalmış durumda. Henüz buradaki sorun için bir güncelleme gelmemiş olsa da bazı oyuncular bu hatayı gidermenin bir yolunu bulmayı başarmış durumda.

Eğer siz de o görevdeyseniz Takemura sizi aramadan önce siz Judy’yi arayın, ardından Takemura sizi aradığı vakit telefonu kapatın ve bir yan görev yapın. Ardından oyunu 24 saat ileriye sarın. Bu sayede Takemura sizi arayacak ve konuşacak. Tahminlere göre yapımcı şirket CD Projekt Red kısa süre içerisinde bu sorunu çözecek bir yama yayınlayacaktır, ancak  o zamana kadar bu taktiği kullanarak “Sokağın Ortasında” görevini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Mert
  9 ay önce

  Bilgilendirme için teşekkürler.. Bende cyberpunk yama yapmaya çalışıyordum.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 ‘ye Getirilen Yama Yeterli Olmadı