e
sv

Cyberpunk 2077 PS Store’dan Kaldırıldı! Herkese Para İadesi Yapılıyor

tekno deha 14 | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberpunk 2077 PS Store’dan Kaldırıldı! Herkese Para İadesi Yapılıyor

Son yılların en heyecanla beklenen rol yapma oyunu Cyberpunk 2077 büyük bir fiyasko olma yolunda ilerliyor. Sony bugün büyük ve şaşırtan bir karar vererek oyunu PlayStation Store’dan külliyen kaldırma kararı aldı. Hususla ilgili açıklama yayınlayan CD Projekt Red şirketi, isteyen herkesin Cyberpunk 2077’yi çarçabuk iade edebileceğini duyurdu. CD Projekt Red’in oyunu bu kadar sorunlu çıkartması haklarında kötü düşünmemize sebep olmuştu. Ancak bu hareketiyle biraz olsun gönlümüzü almayı başardı.

CyberPunk 2077

PS Store’dan kaldırıldı! “Yüksek müşteri memnuniyeti önceliğimiz”

Cyberpunk 2077’yi PS Store’dan kaldırdıktan sonra resmi bir açıklama yayınlayan Sony, “SIE her vakit yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak için çabalıyor, münasebetiyle Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın alan tüm oyunculara full iade sunmaya başlıyoruz. İade sürecinizi başlatmak için lütfen aşağıdaki linki ziyaret edin.”

Para iadenizi almak için bu linkteki formu doldurmanız gerekiyor. Şu anda erişimde birtakım külfetler yaşayabilirsiniz, fakat Sony kısa müddette bu sıkıntıların çözüleceğini söyledi.

Sony’nin bugünkü sürpriz atılımı, oyun dünyasında daha evvel pek örneği görülmemiş cinsten. Aylardır mağaza ana sayfasında reklamları yapılan son yılların tahminen de en büyük oyununun büsbütün satın alıma kapatılmasını kimse beklemiyordu. Sony’nin kararı elbette beklenmedik lakin toplumsal medyaya baktığımızda oyun severlerin genel prestijiyle Sony’yi bu atağı nedeniyle takdir ettiğini görüyoruz.

Web sitemizdeki benzer makalelerimize buradan göz atabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 PS Store’dan Kaldırıldı! Herkese Para İadesi Yapılıyor