e
sv

CyberPunk 2077 sorunları yüzünden, CD Projekt Red Payları Düştü!

cyberpunk 2077nin ps4 magazasindan kaldirilmasinin akabinde cd projekt red paylari dustu NR7EKZ8Y | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberpunk 2077 ‘nin PS4 Mağazasından Kaldırılmasının Akabinde CD Projekt Red Payları Düştü

Görünüşe nazaran yatırımcılar, stüdyonun Sony ile CD Projekt Red ortasında yaşanan olaylardan pek mutlu değil.

Polonyalı oyun firması CD Projekt Red’in pay fiyatı, PS4’teki Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’dan kaldırılmasının akabinde süratli bir düşüş yaşadı.

Şirketin payları 17 Aralık Perşembe günü 85.19 $’dan kapandı, fakat sonraki gün 71.63 $’dan açıldı. Bu elbet Sony’nin geçtiğimiz gün Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldırılmasına karşı ortaya çıkan bir durum.

Merakla beklenen bilim kurgu RPG’sinin bu sürümleri, hayranların oyundan beklediği kalitenin epeyce altındaydı ve öbür görsel yanılgılar oyunun hayli tenkit almasına sebep oldu. CD Projekt Red geçen ay, Cyberpunk 2077’nin PS4 ve Xbox One’da şaşırtan derecede uygun çalıştığını açıklamıştı.

Cyberpunk 2077

CD Projekt, Twitter’daki bir gönderisinde, oyunun yalnızca bu platformlardaki durumu için değil, birebir vakitte oyunu piyasaya sürülmeden evvel PS4 yahut Xbox One’da göstermediği ve Cyberpunk 2077’nin bu platformlardaki performansına gereğince vakit ayırmadığı için özür diledi. Şirket ayrıyeten oyun için para iadesi talep edilebileceğini söyledi, fakat Sony bu duruma pek yanaşmıyor.

Bildiğiniz üzere, Cyberpunk 2077 piyasaya sürülmeden evvel sekiz milyon ön siparişe ulaşarak büyük bir rekora imza atmıştı ve yaklaşık 500 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelir tek başına CD Projekt Red’in oyun için harcadığı geliştirme ve pazarlama maliyetlerini karşılamak için kâfi oldu. Ayrıyeten oyun, piyasaya sürülmesinden saatler sonra Steam’de bir milyondan fazla eşzamanlı oyuncuya ulaştı.

 

Benzer makaleler için tıklayabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

CyberPunk 2077 sorunları yüzünden, CD Projekt Red Payları Düştü!