e
sv

Cyberpunk 2077 İzleyeceği Yol Haritasını Açıkladı

cyberpunk 2077 yeni yol haritasini acikladi PqSMgdea | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberpunk 2077 İzleyeceği Yol Haritasını Açıkladı

CD Project Red tarafından Aralık ayında piyasaya sunulan Cyberpunk 2077, çıkışı ile birlikte büyük ses getirmiş ve oyun severleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Geliştirici firmanın tenkit yağmuruna tutulduğu oyun, ne yazık ki birçok oyun severlerin beklentisini karşılayamadı. Bu durumu düzeltmek isteyen geliştirici firma da 2021‘de yayınlayacağı güncelleme ve DLC için yol haritasını duyurdu.

CD Project Red, Cyberpunk’ı uzun vadede destekleyecek

Hem PC hem de konsol sürümü yayınlanan oyunun önemli boyutta imal kusurları bulunuyordu. Bu olay sonrası geliştirici firma çabucak gerekli aksiyonu aldı ve yama güncellemeleri yayınlamaya başladı. Lakin konsol tarafında oyun önemli problemler barındırıyordu. Bu sebeple konsol oyuncularına para iadesi hakkı dahi tanındı. Oyunun çıkışı ile birlikte geçen olaylı bir ayın akabinde, geliştirici firma hem yeni yol haritasını yayınladı, hem de Cyperpunk‘ın olaylı çıkışına dair açıklama yaptı.

Cyberpunk 2077 Tekno Deha

Bir görsel üzerinde yılın başında 1.1 ve 1.2 olmak üzere yama güncellemesi yayınlayacağını söz eden CDPR‘e, yılın ortalarına yanlışsız ise fiyatsız DLC paketini yayınlayacak. Konsollar için gelecek olan güncelleme ise yıl sonunu bulacak üzere görünüyor. Yani konsol oyuncularının bir sene daha Cyberpunk‘ı beklemesi gerek. Yılın geri kalan büyük kısmında geliştirici firmanın nasıl bir adım atacağı ise bilinmeyen üzere görünüyor.

Bu yılki güncellemelerin birincisinin çok yakında çıkacağında bahseden CDPR, yaşanılan sorunları şöyle açıklıyor; “Oyuncuların her platformda yaşadığı yanlışları ve çökmeleri gidermeye odaklandık. Hem küçük hem de büyük yamaların nizamlı olarak yayınlanmasını bekleyebilirsiniz. Birinci güncelleme önümüzdeki 10 gün içinde çıkacak ve bunu takip eden haftalarda daha büyük, daha kıymetli bir güncelleme izleyecektir. Uzun vadede Cyberpunk 2077’yi destekleme planlarımız değişmedi tüm konsollarda ve PC’lerde tüm oyunculara oyunla alakalı daha düzgün bir tecrübe sunmak için güncellemeler ve yamalar sunmaya devam edeceğiz.”

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.