e
sv

Cyberpunk 2077 FPS artırma nasıl yapılır?

cyberpunk 2077 fps artirma nasil yapilir tek tikla jPfgHas1 | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberpunk 2077 FPS artırma nasıl yapılır?

Piyasadaki en güçlü ekran kartlarının kimilerinde bile 30 FPS’e güç yaklaşan Cyberpunk 2077 için yeni bir program yayınlandı. EZ Optimizer tarafından yayınlanan bu program Cyberpunk 2077’de tek tıkla ekstra 30 FPS almanızı sağlıyor.

Cyberpunk 2077 FPS artırma nasıl yapılır? Tek tıkla

Çıkışıyla birlikte neredeyse tüm donanımları cezalandıran Cyberpunk 2077 yankıları devam ediyor. Kısa bir müddet evvel Sony tarafından PS Store’dan kaldırılan ve para iadesi yapılmaya başlanan oyun, PC tarafında daha problemsiz gözükse de performans sıkıntıları ile can sıkıyor.

Güçlü donanımları bile zorlayıp düşük FPS sunan oyun için CodeZ1LLA ismindeki geliştirici tarafından EZ Optimizer for Cyberpunk 2077 isimli bir araç yayınlandı.

CyberPunk 2077

Yayınlanan araç, son kullanıcı tarafından kullanılamayan kimi geliştirici ayarlarını değiştiriyor. Bu sayede de herkesin görebildiği ayarlardan daha farklı sonuçlar elde edilebiliyor.

Üstelik aracı kullanmak da hayli kolay. Yazının sonunda bulabileceğiniz linkten belgeyi Cyberpunk 2077’nin konseyi olduğu klasöre taşımanız kâfi. İndirilen evrakın virüslü olabileceğini düşünecek kullanıcılar için de hoş bir haber var. Kaspersky, DrWeb ve Avast üzere büyük antivirüs yazılımları belgede rastgele bir ziyanlı öge bulamadı.

EZ Optimizer for Cyberpunk 2077 ayarları

CyberPunk 2077

Araçta kullanılabilecek 4 farklı ayar mevcut. Bu ayarların ayrıntıları ise şu formda:

– Max Boost: Mümkün olan en âlâ imaj doğruluğu ve performansta kıymetli artış sağlar. Bu seçenek GeForce GTX 1060 ve altı ekran kartları için tavsiye ediliyor.
– İstikrarlı: Manzara kalitesi ve performans ortasında makul bir istikrar sağlar. Bu ayar GeForce GTX 1070 Ti ile GeForce RTX 20 Serisi için öneriliyor.
– Varsayılan: Ayarları oyunun varsayılan yapılandırmasına geri döndürür.
– Eşzamansız Hesaplamayı Devre Dışı Bırak: Bu seçenek, GeForce GTX serisi için performansı artırmaya yardımcı oluyor. Fakat yeni RTX modelleri için önerilmiyor.

Uygulama geliştiricisi, GeForce GTX 1070 Ti ile gerçekleştirdiği testlerde uygulamanın varsayılan ayarıyla 42-51 FPS ortası performans aldığını belirtiyor. İstikrarlı modda 54-71 FPS, max boost modunda ise 51-80 FPS ortasında sonuçlar aldığını belirterek programın işe yaradığını gösteriyor.

İlgili aracı buradan indirebilirsiniz.

Not: FPS artırmanın en garanti metodu mevcut donanımı yükseltmektir. Yayınlanan araç üçüncü parti bir uygulama olup, kullanım sonrası doğabilecek sıkıntılardan Teknodeha.com sorumlu değildir.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI