e
sv

Cyberpunk 2077’de  AMD İşlemci Kullanıcıları Neden Performans Düşüşü Yaşıyor

Cyberpunk 2077'de  AMD İşlemci Kullanıcıları Neden Performans Düşüşü Yaşıyor

Cyberpunk 2077’de  AMD İşlemci Kullanıcıları Neden Performans Düşüşü Yaşıyor

Cyberpunk 2077 oyununu oyuncular olarak uzun yıllardır bekliyoruz. 2020 nin sonlarında aldığımız müjde ile oyun çıkış yaptı. Ama merak etmeyin bu yazıda oyunun buglarından bahsetmiyeceğiz. Son zamanlarda yapılan testlerden görüldüğü kadarıyla Cyberpunk özellikle  Amd işlemcileri çok zorluyor  ve alınması gereken performanslar alınamıyor bunun nedeni ne? İşte detaylar…

Cyberpunk 2077'de  AMD İşlemci Kullanıcıları Neden Performans Düşüşü Yaşıyor

Büyük Skandal

Belki sizinde indirip deneyim ettiğiniz belkide videolarını izlediğiniz cyberpunk 2077 oyun dünyasında son zamanların gözde oyunlarından bir tanesi. Özellikle AMD işlemcilerde optimizasyon sıkıntılarının olduğunu neredeyse herkes söylüyor. Peki ya Cyberpunk bunu kasıtılı olarak mı yapıyor? Cyberpunk’un bunu kasıtlı olarak yaptığını düşünmemizin sebebi içinde bulunan intel c++ derleyicisi. Peki nedir bu c++ derleyicisi? İntel c++ derleyicisi basit olarak yazılan kaynak kodlarını okuyarak içindeki hataları tespit edip hataları programcıya ileten basit bir program.

AMD’de Performans Düşüşü

Çok zararsız hatta yararlı bile gözükebilecek bu derleyici aslında amd işlemci sahibi insanlar için tam bir fiyasko çünkü ortalama %20 lik bir performans düşüşü yaşatıyor. Bu derleyiciyi çıkarmak mümkün ama şuanda oyunun orjinalliğini bozar mı ,sisteme zarar verir mi gibi sorulan cevabı daha tam olarak netleşmedi. Bunu çıkarmanın yolları tabikide var ve gayet kolay, ancak bu yazımızda bu konuya pek değinmeyeceğiz. Bu işlemi HxD Editör yardımı ile yapabilirsiniz.

HxD Editor Nedir? Basit olarak temel ikili verilerin değiştirilmesine izin veren bir bilgisayar programıdır. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077'de  AMD İşlemci Kullanıcıları Neden Performans Düşüşü Yaşıyor

Neden

Bütün bunların ardından daha önceden The Witcher gibi başarılı yapımlarada sahip olan CD Projekt RED neden böyle bir hamle yaptı ? Açıkçası bunu tahmin etmek oldukça zor. Oyunun içinde birsürü bug olmasının yanı sıra Türkçe çevirisinde vs. yaşanan sorunlar da cabası. Bu tarz içerikleri seviyorsanız  buraya tıklayarak web sitemizdeki benzer yazıları okuyabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI