e
sv

Crash Verdiren Windows 10 Açığı!

Crash Verdiren Windows 10 Açığı
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Crash Verdiren Windows 10 Açığı

Neredeyse tüm dünyada kullanılmakta olan windows işletim sisteminde açık bulundu. Crash verdiren Windows 10 açığı nedir?

İşletim sistemi denildiği zaman aklımıza en başta gelen işletim sisteminin tabi ki Microsoft tarafından geliştirilen Windows‘un olması şaşırtmıyor. Rakiplerine ve ilk çıktığı yıllardaki teknolojiye göre sektöre çok daha erken ve iyi bir giriş yapmış olan Windows işletim sistemi son dönemde teknoloji pazarındaki birçok işletim sistemini geride bıraktı.

Buna şaşırmıyoruz çünkü Windows işletim sisteminin dünya üzerindeki kullanım oranları da oldukça fazla. Windows ne kadar profesyonel geliştirilmiş bir işletim sistemi olsada içerisinde buglar ve açıklar bulunuyor. 20 Ocak 2021 tarihinde Windows işletim sistemli bilgisayarlarda crash verdiren yeni bir açık bulundu.

Microsoft merkezli windows işletim sistemindeki açık web tarayıcınızdaki arama çubuğuna bir kod dizini girmeniz ile çalışıyor. Bu kodu girdikten sonra enter tuşuna basarsanız bilgisayarınız” crash ” mavi ekran hatası veriyor. Hatanın pek bir zararı olmasa da Windows gibi bir işletim sisteminde bu tarz açıkların bulunması bilgisayar kullanıcılarını tedirgin etmekte.

Gelin birlikte izleyelim, bu kod nasıl çalışıyor. Ve nasıl bir crash hatası veriyor;

 

Meraklısına crash verdirten Windows 10 kodu;

\\.\globalroot\device\condrv\kernelconnect

Web sitemizden görüpte bu kodu kullanmak isteyenler illaki olacaktır, ancak Tekno Deha ekibi olarak,herhangi bir hasar veya zarar durumunda hiçbir mesuliyet kabul etmiyoruz. Kod’u deneyip denememek sizin insiyatifinizde olup, oluşan zararlar da sizi ilgilendirmektedir.

Crash verdirten Windows 10 Açığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu kodu denediniz mi? Veya deneyecek misiniz? Web sitemizde bulunan benzer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Mehmet Akif Bayram
  10 ay önce

  Kardeşim teşekkür ederim, denedim bilgisayarım şuan açılmıyor. Açılmasını bekliyorum 😀 😀

  yorum beğen
 • İnzar
  10 ay önce

  Crash açığı tamir olur da gönül yarasının çaresi varmıdır?

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Crash Verdiren Windows 10 Açığı!