e
sv

Clubhouse uygulaması Android cihazlara nasıl indirilir?

Clubhouse App Store'da
avatar

Alperen Güner

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemde oldukça popüleriteye sahip olan ve kullanıcıların davetiye ile uygulamaya erişebildiği Clubhouse uygulaması, resmi olmayan sürümü ile kullanıcılara ulaştı. Github üzerinde yayınlanan uygulamanın geliştirme süreci ise oldukça ilginç.

Clubhouse Android uygulaması nedir?

Clubhouse’ın Android Beta sürümü, tam tamına 1 günde geliştirildi. Uygulamanın Android versiyonu üzerinde eksiklikler bulunsa da kullanıcıların sohbetleri dinlemesine ve ortama katılmasına olanak sağlıyor. Peki uygulamanın Android Betası nereden ve nasıl indirilir, nasıl kullanılır?

Clubhouse sohbetleri

Clubhouse Android Beta sürümü güvenilir mi?

Uygulama henüz geliştirilme aşamasında olduğundan ötürü son halinde durumu bilemiyoruz, ancak uygulamayı şu anda kullanmanız herhangi bir güvenlik problemi teşkil etmiyor. Uygulamayı güvenle indirebilirsiniz. Ayrıca uygulama resmi Clubhouse sunucularına bağlanıyor ve gerçek zamanlı sohbet imkanını sağlıyor.

Clubhouse Android sürümünü kim geliştirdi?

Uygulama, Houseclub adıyla adlandırılsa da, tam manası ile olmasa da Clubhouse deneyimini yaşamanıza olanak sağlıyor. Uygulama GitHub üzerinde Rus kullanıcı grishka tarafından geliştirildi ve oldukça kısa bir sürede tasarlandı. Tabi ki bu beta sürümünde de uygulamaya katılabilmek için bir davetiyeye sahip olmanız gerekiyor. Uygulama şimdilik geliştirilme aşamasında olarak sunulmakta, ancak Resmi geliştirici Alpha Exploration ise Android sürümü hakkında halen daha beklemede. Peki Houseclub Android Beta sürümü nasıl indirilir?

Clubhouse Uygulamasında sohbet

Clubhouse Android Beta sürümü nasıl kurulur?

1- Öncelikle bu bağlantı üzerinden beta sürümünü indirmeniz gerekiyor. Uygulama güvenlidir, ancak uygulama marketlerinde henüz yer almamakta. Uygulama unofficial sürümde yer aldığı için henüz uygulamayı marketlerden indiremiyorsunuz. Uygulamayı APK formatında indirmeniz ve paket yükleyici üzerinden kurmanız gerekiyor. Bunun için bilinmeyen kaynaklar ayarını bir kereliğine mahsus açmanız gerekmekte. Unutmayın, bu izin tehlikeli bir izindir ve cihazınızı tehditlere açık hale getirir. Uygulama güvenli olduğu için kurulumda bu ayarı bir kereliğine mahsus açabiliriz. Ayarı açıyoruz ve uygulamayı cihazımıza yüklüyoruz. Daha sonrasında ise ayarı tekrardan kapatıyoruz.

2- Uygulama açıldığında sizden telefon numaranızı doğrulamanız istenecektir. Burada ülke alan kodumuzu (+90) olarak seçiyoruz ve telefonumuzu 5xx formatında yazıyoruz.

3- Gelen doğrulama kodunu girdikten sonra eğer bir hata ile karşılaşıyorsanız bu davetiyenizin bulunmadığı anlamına geliyor. Davetiye alıp yeniden bu adımları tekrarlamanız gerekiyor.

4- Davetiyeniz varsa ve doğrulama adımını geçtiyseniz karşınıza sohbet odaları çıkacaktır. Şimdilik el kaldırma ve dinleyici olarak uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama geliştirildikçe yeni çıkan sürümleri cihazınıza yukarıda anlatılan şekilde kurabilirsiniz, iyi eğlenceler!

 

Clubhouse android betası hakkındaki yazımız buraya kadardı, sizin bu yazımız hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve sosyal medya kategorimizdeki yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. teknodeha.com