e
sv

Clubhouse ’a Giren İlk Siyasetçi Ahmet Davutoğlu Oldu

clubhousea katilan birinci siyasetci ahmet davutoglu oldu RCMYBvPZ | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Clubhouse ’a Giren İlk Siyasetçi Ahmet Davutoğlu Oldu

Bir müddettir ismini sıklıkla duyduğumuz taşınabilir uygulama Clubhouse, kısa müddet içinde en çok konuşulan mevzu haline geldi. Açılan kümelerden konuşmacı olarak pek çok insanı buluşturmasıyla gündem olan Clubhouse, artık de farklı bir mevzuyla gündemde. Gazeteci Cilara Çağlar tarafından açılan ‘Ahmet Davutoğlu da burada‘ başlıklı oda kısa müddette pek çok kişiyi bünyesinde toplamayı başardı. Clubhouse’a katılan birinci siyasetçi olan Ahmet Davutoğlu, çeşitli isimlerin de sorularını yanıtlamış oldu.

Clubhouse’a katılan birinci siyasetçi Davutoğlu oldu

Gelecek Partisi önderi Davutoğlu, taşınabilir uygulamanın genel manadaki tarzına uygun bir biçimde değişen konuşmacıların sorularına yanıt verdi. Vakit zaman Türkiye’nin sıkıntılarına değinen Davutoğlu daha çok Atilla Taş, Avukat Feyza Altun ve pek çok gazetecinin sorularına cevap verdi.

Platforma birinci katılan siyasetçi unvanına sahip olan Davutoğlu, yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı odada konuştu. Cüneyt Özdemir üzere tanınan gazetecilerin de yer aldığı sohbet odasında pek çok kişinin kelam aldığı da görüldü.

clubhouse tekno deha

Bu canlı sohbetin dikkat çekmesinin akabinde emsal formda öteki siyasetçilerin de uygulamaya girmesi bekleniyor. Epey büyük bir potansiyeli olduğu söylenen taşınabilir uygulama ilerleyen günlerde farklı senaryolarla bizi karşılaştıracak üzere duruyor.

Clubhouse nedir ve nasıl kullanılır?

Son günlerde epeyce tanınan olan ve internet fenomenlerinin akın ettiği Clubhouse uygulaması hayli dikkat çekiyor. Toplumsal medyaya yeni bir akım getiren Clubhouse, Facebook, Twitter ve Instagram üzere öteki toplumsal medya platformlarının tersine yazılı, görsel paylaşımlara müsaade vermiyor. Sadece sesli konuşma gerçekleştirmeyi sağlayan taşınabilir uygulama sırayla konuşma sistemine dayanıyor. Birebir vakitte şu anda sadece iOS kullanıcıları için sunulan uygulamanın Android sürümü geliştiriliyor.

İnsanların alternatif toplumsal medya platformlarına yöneldiği bu devirde farklı bir konsept ile kullanıcı karşısına çıkan toplumsal medya uygulaması Clubhouse, her isteyenin gidip kayıt olamadığı bir uygulama. Davetiye sistemi ile çalışan uygulama bu noktada popülerliğini de katlayarak artırıyor.

Clubhouse uygulamasına kayıt olabilmek için daha evvel uygulamayı kullanmış olan bir kişinin size davetiye kodu göndermesi gerekiyor. Yani Facebook, Instagram ve Twitter platformlarındaki üzere çabucak kayıt olamıyorsunuz. Davetiye kodu olmadan da kayıt olabilmek mümkün.

En süratli kayıt formülü olan davetiye kodunun bilakis uygulamaya telefon numaranızla da kayıt olabiliyorsunuz. Şayet bu yolu seçerseniz sefer de sizi bekleme sırasında alıyorlar ve sıranız geldiği vakit uygulamaya üye olabiliyorsunuz.

clubhouse tekno deha

Uygulamanın kullanım biçimi hayli kolay. Tanınan taşınabilir uygulama moderatör ve dinleyici olarak iki farklı biçimde kullanılabiliyor. Öncelikle uygulamaya giriş yaptığınızda birden fazla toplumsal medya platformu ve uygulamasında olduğu üzere muhakkak ilgi alanları işaretlemesi yapıyorsunuz.

Şayet uygulamayı moderatör olarak kullanmak isterseniz kendinize bir oda oluşturuyorsunuz. Bu sayede tüm yetki sizde oluyor ve sohbeti, sohbete katılacak şahısları ve sohbetin gidişatını denetim edebiliyorsunuz. Ayrıyeten sizi dinleyen bireyleri de davetiye göndererek sohbetinize dahil edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sohbete katılan arkadaşlarınızı da moderatör yapabiliyorsunuz.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.