e
sv

Citroen ‘in ucuz elektrikli aracı ‘Ami’ Türkiye’ye gelebilir

citroenin ucuz elektrikli araci ami turkiyeye gelebilir | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Citroen ‘in ucuz elektrikli aracı ‘Ami’ Türkiye’ye gelebilir

Citroen Türkiye, markanın 2021 yılındaki satış gayeleri ve yeni model atağına yönelik açıklamalarda bulundu. Bu yıl şirketin gündeminde yeni C4 ve elektrikli Citroen Ami var.

Markadan yapılan açıklamada, 2020 yılında elde edilen verilere göre de yüzde 3,6’lık pazar hissesi ile son 8 yılın en yüksek satış hacmine ulaşıldığı belirtildi. Bu kapsamda hedeflerini daha da yükselten Fransız marka, 2021 yılında 39.500 adet araba ve hafif ticari araç satışı yaparak pazar hissesini yüzde 5,6’ya çıkarmayı planlıyor. Bu maksada ulaşılmasında yeni C4’ün de hissesi olacak.

Yeni Citroen C4 demişken, büsbütün elektrikli versiyona da sahip olan modelin Türkiye’ye bu yılın Mayıs ayında geleceği de resmen onaylandı. Fiyat, donanım ve motorlar konusunda şimdi net bir bilgi yok lakin yeni C4’ün kaputu altında 1.2 litre üç silindirli PureTech akaryakıtlı ve 1.5 litre BlueHDI dizel motorlar bulunduğunu biliyoruz. Şanzıman seçenekleri ise 6 ileri manuel ve EAT8 otomatikten oluşuyor.

Elektrikli e-C4 yılın son çeyreğinde

Yeni C4’ün 136 beygir güç ve 260 Nm tork üreten bir elektrik motoruna ve WLTP’ye nazaran 350 kilometre sürüş menzili sunan yüzde 100 elektrikli bir versiyonu da mevcut.

Yeni e-C4 olarak isimlendirilen bu model de Türkiye’ye gelecek ancak sıfır emisyonlu bu modelin gelişi yılın son çeyreğini bulacak. Yeni C4 ve e-C4’ün özellikleri hakkında buradaki haberimizden bilgi edinebilirsiniz.

Citroen 'in ucuz elektrikli aracı 'Ami' Türkiye'ye gelebilir

Ami de Türkiye’ye gelebilir

Citroen Türkiye’nin gündemindeki bahislerden biri de Türkiye’deki tüketiciyi elektrikli Citroen Ami ile tanıştırmak.Bilhassa pandemi sürecinde kişisel mobilite muhtaçlığının arttığı devirde kent içi mobiliteye yönelik küçük yapısıyla dikkat çeken Citroen Ami, Avrupa’da L7 sınıfına girdiği için 16 yaşındakiler tarafından da kullanılabiliyor.

Citroen Ami şayet Türkiye’ye gelirse ide nasıl bir satış siyaseti izleneceği şuan için merak konusu.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.