e
sv

CD Projekt Red Cyberpunk 2077 Yüzünden 1 Milyar Dolar Kaybetti

cd projekt cyberpunk 2077nin cikisindan bu yana 1 milyar dolar kaybetti LuirNgVJ | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CD Projekt Red Cyberpunk 2077 Oyununun Çıkışından Beri 1 Milyar Dolar Kaybetti

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red ‘in yaptığı Cyberpunk 2077geçtiğimiz hafta çıkışını gerçekleştirdi fakat ne yazık ki eski kuşak konsollarda ve düşük sistemli PC’lerde berbat bir performans sergiledi. Bu performansı da oyuncular tarafından büyük bir reaksiyona sebep oldu.

Oyunun çıkışından bu yana neredeyse her gün oyun ile ilgili öteki bir şaşırtan haber ortaya çıkıyor. Teker teker yapılan itirafların akabinde da bugün Bloomberg tarafından yeni bir rapor yayınlandı. Cyberpunk 2077’nin çıkışında 8 milyon ön sipariş ölçüsüne ulaştığı, PC’de en süratli satılan oyun olduğu ve şirketin daha birinci günden kâra geçtiği açıklanmıştı.

CD Projekt Red

Artık ise yayınlanan yeni rapora nazaran CD Projekt Red, çıkışından bu yana yaklaşık 1 milyar dolar kaybetmiş durumda. Oyunun çıkışından itibaren payların düştüğü esasen biliniyordu. The Witcher 3 ile oyuncuların itimadını ve sevgisini kazanan CD Projekt, ne yazık ki üst üste aldığı yanlış kararlar ile oyuncuların itimadını kaybetti.

Umuyoruz ki sırf kabahatlerini itiraf etmekle kalmazlar ve tekrar itimadımızı kazanmak için de gayret harcarlar. Cyberpunk 2077 şu anda PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC’de bulunuyor. Eski jenerasyon konsollara sahip olanların oyunu satın almak için 2021 Şubat ayına kadar beklemesi tavsiye ediliyor.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI