e
sv

Altından Yapılan Golden Rock PlayStation 5 Duyuruldu

caviar golden rock ps5 3 740x452 1 | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Caviar, 18 Kilo Altından Yapılan Golden Rock PlayStation 5 ‘i Duyurdu!

Daha çok lüks akıllı telefon tasarımlarıyla tanıdığımız Caviar, şimdi de altın kaplamalı Golden Rock PlayStation 5 modelini duyurdu. Yaklaşık 18 kilogram altın ile kaplanmış PlayStation 5’in kontrolcüsü DualSense ise timsah derisi kaplamaya sahip.

Rus lüks tüketim markası Caviar, haberlerimize daha çok pahalı mücevherler; altın, titanyum gibi değerli madenler ile yeniden tasarlanmış özel üretim akıllı telefonlar ile gündeme geliyor. Hatta kısa bir süre önce Caviar’ın henüz tanıtılmayan Galaxy S21 Ultra için ultra lüks bir özel tasarım ürünü duyurduğundan dahi görmüştük.

Rus şirket bu kez bir değişiklik yaparak özel tasarım bir akıllı telefon ile değil, oyun konsolu ile karşımıza çıktı. Caviar, Sony’nin “modem benzeri” tasarımını beğenmeyenler için oyunu bırakıp konsolun kendisine bakacağınız Golden Rock PlayStation 5‘i duyurdu.

PS5 “Golden Rock” is an Extremely Rare PS5 Made from 20KG of Gold

Tahmin edebileceğiniz gibi altın ile süslenmiş bu PlayStation 5’in tüm özellikleri, orijinal PS 5 ile aynı. Fark, orijinal PlayStation 5’in yanlarında bulunan beyaz plakaların, toplamda 18 kilogram ağırlığa sahip 8 adet 18 ayar altın parçanın oluşturduğu göz alıcı görüntüye sahip.

Dahası Caviar, PlayStation 5’in gösterişli tasarımının yalnız kalmaması için bir Golden Rock DualSense de tasarlamış. Ancak altın kaplama bir oyun kolunu tutmak zor olacağı için DualSense’in tutma yerleri timsah derisi, dokunmatik yüzeyi ise altın kaplama oluşturuyor.

Golden Rock PlayStation 5

Caviar, dünyanın en pahalı PS 5’i olması muhtemel Golden Rock PlayStation 5 için henüz bir fiyat etiketi açıklamadı. Ancak altının kilogram değerini düşünecek olursak 900 bin dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağını tahmin edebiliriz. PlayStation 5 için böylesine yüksek bir fiyat etiketini kaç kişi ödemek ister, bu sorunun yanıtını zaman gösterecek.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI