e
sv

Blizzard’dan Diablo 2 Severleri Heyecanlandıracak Haber

blizzarddan diablo 2 hayranlarini sevindirecek haber XWfBHBhF | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Blizzard’dan Diablo 2 Severleri Heyecanlandıracak Haber

Blizzard, son yıllarda Diablo dünyasını genişletmenin ve yeni oyunlarla Diablo 2 hayranlarını tatmin etmenin yollarını arıyor.

Diablo 2 remake için Blizzard’dan kıymetli mutabakat

Diablo ve World of Warcraft ile tanıdığımız büyük oyun stüdyosu Blizzard, 2012 yılında Diablo 3 oyununu duyurdu. Serinin 2. oyunu da bir efsane, tam 14 yıl sonra gelen Diablo 3, hayranların oyundan beklentilerini de yükseltti. Lakin kıssanın hem kısa olması, hem de kimi sınıfların Diablo 3 oyunundan çıkarılması, kısa müddette yeni oyunun hayal kırıklığı yaratmasına neden oldu.

Bilhassa Diablo serisinin ikinci oyunu, bir türlü sonu gelmeyen ve bitirilemeyen oyun olarak ün yaptı. Diablo 3 oyununu ise satın alan oyuncular, sedece bir kaç gün içinde Diablo 3′ün sonuna varabiliyordu.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ve Tony Hawk’s Pro Skater  gibi oyunlarıyla tanınan Vicarious Visions, Blizzard ile birlikte 2020 yılının başından beri, Diablo 2 remake yani yine üretimi olan Resurrected için Blizzard ile çalışmaya başladı.

Diablo 2 Tekno Deha

Vicarious Visions, Activision çatısı altında olan bir stüdyoydu. Activision ve Blizzard birleşmesinden sonra ise bu hafta itibariyle stüdyo, Blizzard bünyesine katıldı.,

Blizzard, bir taraftan beta halinde olan, Diablo taşınabilir oyunu Immortal için geliştirmelere devam ediyor. Başka taraftan ise ne vakit geleceği aşikâr olmayan Diablo 4 oyunu için farklı bir grup çalışıyor.

Resurrected için şimdi Blizzard tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Lakin şirket içinden gelen sızıntılar, efsane oyunun üzerinde yapılan güzelleştirmelerle yine oyuncularla buluşacağını müjdeliyor.  Oyunda nasıl geliştirmeler yapıldığı ise şimdi belirli değil.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Blizzard’dan Diablo 2 Severleri Heyecanlandıracak Haber