e
sv

Ekran Kartı ile Bitcoin Gold(BTG) Mining Nasıl Yapılır?

bitcoin gold btc mining gminer miner
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mining(Dijital Madencilik) Nedir?

Mining, donanım ve yazılım ile yapılan kripto para üretmenin dışında Her seferinde yeni birim oluşturulduğunda, oluşturulan blokların zorluk seviyeleri de beraberinde artar. Bu yüzdende mining için çok güçlü donanıma sahip bilgisayarlar gerekir.

NOT: Eğer Bilgisayarınız Zarar Görürse TEKNODEHA.COM Sorumlu Değildir!

 

Bitcoin Gold Madenciliği Nasıl Yapılır?

1- GMiner Yazılımını İndirip Kuralım

1.1- İndirme Sayfasına Gidelim

bitcoin gold btc mining gminer miner

İndirme sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaştıktan sonra sağ üstten gminer_2_44_windows64.zip adlı dosyayı indiriyoruz. Yazılım her 4GB veya üstü ekran kartı ile uyumludur.

Ayarları hazır indirme sayfası: MediaFire

1.2- ZİP Dosyasını Çıkartalım

claymore etc ethereum classic mining

Buraya ayıkla diyoruz ve içinden çıkan klasörü masaüstümüze atıyoruz.

 

2.1- Yazılımın Ayarlarını Yapalım

Klasörü .zip dosyasından çıkardıktan sonra klasörün içinde bulunan mine_btg(.bat) dosyasını notepad++ ile açıyoruz. Açtıktan sonra karşınıza bir çeşit yazılar gelecektir, bu yazıların içinde bizim için önemli olan kısım “–server” ve “–user” yazılarından sonraki kısımlar. “–server” kısmına Bitcoin Gold(BTG) için olan Pool(Havuz) adresimizi yazıyoruz. Biz Pool olarak 2miners kullanıyoruz o yüzden  btg.2miners.com:4040 havuz adresini kullanacağız.

Bitcoin Gold(BTG) Pool adresimizi girdikten sonra “–user” kısmına wallet(cüzdan) adresimizi giriyoruz. Biz en güvenilir cüzdan olan Binance şirketinin Bitcoin Gold(BTG) cüzdanını kullanacağız. Cüzdan adresi nasıl alacağınız makalenin sonunda bulunmakta.

bitcoin gold btc mining gminer miner

Eğer mine_btg(.bat) ayarlarını anlattığımız gibi yaptıysanız mine_btg(.bat) ayarları tamamdır. Eğer tüm bunları yaptıysak sıra (sample_config.txt) ayarlarında.

(sample_config.txt) ayarlarını gene resimdeki gibi benzer şekilde yapıyoruz. USER kısmına gene kendi cüzdan adresinizi girmelisiniz. bitcoin gold btc mining gminer miner

 

Kaç BTG Kazdığımı Nereden Görebilirim?

Eğer 2Miners poolunu(havuzunu) kullanıyorsanız üst kısma cüzdana adresinizi yazmanız yeterlidir.

Binance Kayıt Olma Adresi: Ücretsiz hesap oluştur | Binance

 


 

Binance Cüzdan Adresi Nasıl Alırım?

Binance’ye kayıt olup giriş yaptıktan sonra Sağ üstten Cüzdan > Spot Cüzdan tuşun basıyoruz. Bastıktan sonra arama kısmına BTG yazıyoruz. Yatırma diyoruz ve karşımıza cüzdan adresi geliyor. Resimde eğer ETH yazıyorsa aldırmayın, BTG yazacaksınız.

claymore eth ethereum mining

claymore eth ethereum mining

 

Daha fazla teknoloji ve kripto para makaleleri için: teknodeha.com