e
sv

Bitcoin Fiyatı 20 Bin Doları Geçti

bitcoin fiyati 20 bin dolari gecti | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bitcoin Fiyatı 20 Bin Doları Geçti

2017 sonlarından bu yana adeta bir kent efsanesi haline gelen Bitcoin fiyatının 20 bin doları geçmesi nihayet bugün gerçek oldu. Bugüne kadar hangi fiyattan almış olursa olsun yatırımcılar kara geçmiş oldu.

20 bin dolar bugün geldi

ABD seçimlerinin sona ermesi ile birlikte süratli bir yükseliş sürecine giren Bitcoin kısa müddette 19 bin dolar sayısını geçmişti. Ne var ki birtakım olumsuz durumlar ve Mt.Gox borsasının tasfiye edilen Bitcoin varlıklarının ne olacağı tartışmaları bir orta 17500 dolar düzeyine kadar gerilemesine neden olmuştu.

Bitcoin

Geçtiğimiz haftanın son günlerinden itibaren yine güç toplamaya başlayan Bitcoin sonunda tüm dirençleri kırarak 20 bin doların üzerine çıktı. Bununla birlikte öbür kripto paraların geçmişe döndüğünü söylemek pek mümkün değil.

2017 yılı sonlarında büyük yükseliş gerçekleştiği vakit Ethereum 1400$ üzerinde, XRP 4 dolara yakın, Bitcoin Cash 2600$ üzerinde, Dash 1500$ üzerinde, LTC ise 375$ civarında geziniyordu. O periyot kripto paralar yükselişin tadını çıkarmıştı.

Bitcoin

Ne var ki o günden bu yana piyasaya binlerce kripto para ünitesinin katılması yatırımların da bölünmesine neden oldu. Bugün pazar kıymeti 600 milyar dolara ulaşmış durumda fakat 8000 civarında yalnızca Coinmarketcap üzerinde kayıtlı kripto para mevcut.

Hal bu türlü olunca Ethereum bugün 625$ civarında seyrediyor. XRP ise 50 cent civarında. Dash 100$, BCH 300$, LTC 90$ civarında seyrediyor. 20 bin dolar barajını geçtikten sonra bu kripto para türü için sırada ne var merak konusu.

Sitemizdeki benzer makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Sıradaki içerik:

Bitcoin Fiyatı 20 Bin Doları Geçti