e
sv

BİM’de Yapılan Steelseries Ekipman Satışı Survivor’u Aratmadı

bim | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BİM’de Yapılan Steelseries Ekipman Satışı Survivor’u Aratmadı

Dün neredeyse yarı fiyatına SteelSeries ürünleri satan BİM’deki kamera kayıtları Survivor’u aratmadı. Her mağazaya sınırlı sayıda gelen ürünler için gençler adeta büyük bir mücadele verdiler.

Bilindiği üzere ülkemizdeki bazı zincir marketler piyasa fiyatının çok altına teknoloji ürünleri satıyorlar. Bu kimi bazen bir drone, kime zaman kablosuz kulaklık, kimi zaman ise bir telefon yer alıyor.

Hatta bazı zincir marketlerin Playstation 4 sattığına bile şahit olduk. Geçtiğimiz günlerde Bim, 13 Ocak’ta yani dün Steel Series ekipmanları satacağını açıklamıştı. Bu açıklama duyulur duyulmaz insanlar beklemeye başladı.

steelseries tekno deha

Bim mi Survivor mu belli değil! Bu nasıl izdiham?

Çünkü Bim’in paylaştığı broşürdeki fiyatlar piyasa fiyatının 250 TL altındaydı. Haliyle fırsat bu fırsat diyen yüzlerce kişi Bim mağazalarının önünde sıra oldu.

Sabahın erken saatlerinde mağaza kapılarının açılmasıyla birlikte genci yaşlısı SteelSeries ürünleri için adeta mücadele verdi. Bir mağaza kamerasına takılan görüntüler ise herkese Survivor’ı anımsattı.

Dilerseniz bu görüntülere aşağıdan izleyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere insanlar ucuza kulaklık ve mouse gibi ürünlerini alabilmek için Survivor’daki yarışmacılar gibi engellerin altından girip, üstünden atlayıp zıplıyorlar. Hızlı ve çevik olanlar mağazalara sınırlı sayıda gelen ürünleri uygun fiyata almış oluyor.

Tabi ki herkes bu ürünleri ihtiyacı olduğu için almıyor. Zira ürünü Bim’den alan pek çok kişi LetGo veyahut Sahibinden gibi 2. el sitelerinde ilan açmış durumda. Aldığı paranın 100 – 150 TL üzerine satarak kar etme peşindeler.

Bu görüntüler ABD’de Black Friday zamanı yaşanan görüntüleri anımsatıyor. Görünen o ki insanların indirimli ürünlere verdiği tepkiler pek değişmiyor. Gerçi daha önce böyle hoplamalı, zıplamalı bir yarış da görmemiştik. Bu da ilk oldu.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.