e
sv

BenQ ’nun Öğrenciler için Geliştirdiği GW2480T Monitörü Satışa Çıktı

benqnun ogrenciler icin gelistirdigi gw2480t monitoru satisa cikti ati5kBSS | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BenQ ’nun Öğrenciler için Geliştirdiği GW2480T Monitörü Satışa Çıktı

BenQ , uzaktan öğrenme sırasında tablet, telefon yahut dizüstü bilgisayar üzere küçük ekran kullanımının bilhassa öğrencilerin kemik gelişiminde ve görüşlerinde neden olabileceğini düşünerek, kapsamlı bir göz sıhhati monitörü olan GW2480T’yi geliştirdi. Şirket, Eye-care monitor serisinden GW2480T modelini Türkiye’de satışa sundu. Ayarlanabilir yüksekliği sayesinde rahatlık vadeden eye-care serisine ilişkin GW2480T, düşük mavi ışık, titreşimsiz ekran ve parlaklık algılama teknolojileri ile Türkiye pazarındaki yerini aldı.

 

BenQ Asya Pasifik Lideri Jeffry Liang “Bir baba olarak, teknolojinin çocukların tahsiline getirebileceği değişikliklerin farkındayım. Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler kullanışlı olsa da, araştırmalar uzağı göremeyen küçük çocukların sayısının arttığını gösteriyor, bu da ebeveynlerin çocuklarının göz sıhhatine daha fazla dikkat etmesini kıymetli kılıyor. BenQ, uzun yıllardır göz sıhhati teknolojisini geliştirmeye kendini adamıştır ve teknolojinin uygulanmasının öğrencilerin potansiyel olarak miyopi yahut başka görme meseleleri geliştirme riskini azaltmaya yardımcı olabileceğine inanmaktadır. ” dedi.

Öğrenciler için GW2480T Çok Taraflı Göz Sağlığı Monitörü

Dijital öğrenme kaçınılmaz bir trend haline geldiğinden, genç öğrenciler kodlama yahut programlama dersleri için dizüstü bilgisayar yahut tablet kullanma eğilimindedir. Küçük ekranlar, uygun olmayan oturma durumu ve kısa izleme aralığı nedeniyle öğrencilerin uzun vadede görme ve kemik gelişimini etkileyebilir. GW2480T’nin ergonomik tasarımı ve göz sıhhati teknolojileri eksiksiz bir göz bakımı tahlili sunar. 24 inçlik ekran, 60 ~ 70 cm’lik optimum izleme aralığıyla hizalanır; geniş bir yükseklik ayarı, eğim, pivot ve döndürme aralığına sahip bu monitor özelliklerinin tümü, öğrencilerin uygun görüş arasında ve hakikat oturma durumunda büyümesini ve öğrenmesini sağlar.

BenQ

GW2480T’nin göz sıhhati teknolojisi Flicker-Free (Titreşimsiz Ekran), Low Blue Light (Düşük Mavi Işık) Teknolojisi, Brightness Intelligence Teknolojisi (Parlaklık Algılama) ve renk zayıflığı modunu içerir. Flicker-Free Teknolojisi, gözlerin siliyer kaslarındaki kasılmayı azaltarak ekran titremesini ortadan kaldırır ve göz yorgunluğunu azaltır. Düşük Mavi Işık Teknolojisi, hem düzgün uyku kalitesi hem de göz sıhhati için melatonini baskılayan ziyanlı mavi ışığı tesirli bir formda filtreler. Renk Zayıflığı Modu (Renk Körlüğü), kırmızı renk eksikliği (veya protanomali) ve yeşil renk eksikliği (döteranomali) için filtreler sunarak öğrencilere daha âlâ bir doğal renk algısı sağlar.

Özel Brightness Intelligence Teknolojisi (B.I. Tech.) – Parlaklık Algılama Teknolojisi

GW2480T, BenQ’nun özel Brightness Intelligence Teknolojisi (B.I. Tech.) ile donatılmış. Yerleşik ortam ışığı sensörü, ortamdaki parlaklık düzeylerini daima olarak algılar. Bu sayede en rahat izleme tecrübesini sunmak için ekranın parlaklığını otomatik olarak ayarlar. BenQ’nun çok taraflı göz sıhhati monitörü ve özel B.I. Teknolojisi ile öğrenciler çalışmalarına konsantre olabilir ve daha düzgün dijital öğrenme tecrübeleri için ekranı daha uzun müddet kullanabilirler.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI