e
sv

PUBG ‘de milyonlarca hesabı banladı

beklenen oldu pubg milyonlarca hesabi banladi ZK7zzJyE | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eskisi kadar olmasa da hala popülerliğini koruyan ve yediden yetmişe herkesin bildiği bir oyun haline gelen PUBG Mobile‘da son zamanlardaki en büyük en büyük külfet hile yapan hesapların artmasıydı. Tencent hile yapılan hesaplara karşı geçtiğimiz hafta kapsamlı bir gayret başlattı ve son durumu açıkladı.

PUBG Mobile hile operasyonunda 2 milyonun üzerinde ban!

PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile 11 – 17 Aralık tarihlerini kapsayan ve “Ban Pan” olarak isimlendirilen operasyonda, hile, script ya da korsanlık faaliyetlerine karışmış 2 milyonun üzerinde hesaba erişimin kalıcı olarak engellendiği açıklandı.

Yasaklanan 2 milyon hesabın yüzde 31’inin karakter modellerini değiştirdiği, yüzde 18’inin X-ray imaj hilesini kullandığı belirtildi. Öteki yasaklama nedenlerinin ortasındaysa sürat hilesi ve hasar alanını değiştirme üzere faaliyetler gösterildi.

Beklenen oldu: PUBG milyonlarca hesabı banladı

Ayrıyeten hile kullanan hesaplarının düzeyleri de gözler önüne serdi. Kelam konusu hesapların büyük çoğunluğunu yüzde 22 ile bronz hesaplar oluşturdu. Bronz hesapları ise elmas ve platinyumlar yüzde 15 ile takip etti.

Hilenin en kullanıldığı hesap grubununsa yüzde 2 ile conqueror olduğu söz edildi. Oyun için benzeri bir yasak Ağustos ayında gerçekleşmiş lakin yalnızca makul aygıtların oyunu çalıştırmasının engellenmesine neden olmuştu. Ban Pan yasağı içinse rastgele bir aygıt bilgisi verilmedi.

Bu yılın başlarında Call of Duty serisinden tanıdığımız Infinity Ward da, emsal bir operasyon gerçekleştirmişti. Call of Duty: Warzone ve Çağdaş Warfare’de  yasaklama operasyonları yürüten firma, Ekim ayında da hile kullandığı gerekçesiyle 20 binden fazla hesabı yasaklamıştı.

 

 

Benzeri makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI