e
sv

Aurora 7: Tam 7 Ekrana Sahip Laptop

7 ekranli laptop aurora 7 KkmUKDTk | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aurora 7: Tam 7 Ekrana Sahip Laptop

Expanscape, yedi ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar olan Aurora 7 prototipini geliştirdi ve ilgilenen müşteriler için satmaya bile başladı. Donanım ve tasarım kısmında alışılmışın dışında bir kullanımla birlikte gelen bu bilgisayara dilerseniz daha yakından bakalım.

Aurora 7 prototipi, 4K çözünürlüğe sahip dört 17.3 inç monitör (ikisi yatay, ikisi dikey modda) ve ayrıyeten 1920 x 1200 çözünürlüğe sahip üç yardımcı 7 inç ekranla birlikte geliyor. Tüm monitörler, birincil kasadan katlanabilme sistemine sahip. Bu da onu bir transformatör yapısına getiriyor ve pratiklik sağlıyor. Ekranları kullanmak için ekstra rastgele bir montaj da gerektirmiyor. Sistemin tamamı yaklaşık 12 kilogram yükünde olduğundan ötürü taşıması da pek kolay sayılmaz. En azından standart bir dizüstü bilgisayarda kullanmak için 7 adet harici ekranı taşımaktan çok rahat olduğu yadsınamayacak bir gerçek.

Aurora 7: Tam 7 Ekrana Sahip Laptop

Coronavirus pandemisi nedeniyle, konuttan çalışan birden fazla kişi için birden fazla ekran kurulumları gereksinim haline geldi ve halihazırda çeşitli işler için yaygın olarak kullanılıyor. Konutta yahut ofiste çoklu monitör suramı yapmak epey kolay. Dizüstü bilgisayarlara da harici ekran takmak mümkün ancak birtakım kullanıcılar için karmaşaya sebep olabiliyor. İşte Aurora 7 de dizüstü bilgisayarını çoklu monitörle kullanan şahısların yaşayacağı sıkıntıları en aza indirgemek için tasarlandı.

Expanscape’in Aurora 7 prototip dizüstü bilgisayarı, klâsik olarak çok ekranlı PC’ler kullanan, lakin bazen bu donanımları süratli bir formda taşıması yahut yerini değiştirmesi gerekliliği içindeki çalışma ortamları için tasarlanmış. (Güvenlik operasyon merkezleri, bilgi bilimcileri, içerik oluşturucular üzere.) Haliyle bu türlü bir kullanıcı kitlesine hitap eden bir bilgisayarın özelliklerinin de üst seviye olması beklenir.

Aurora 7

Aurora 7 Dahili Donanımları

Aurora 7 dizüstü bilgisayarının dahili donanım tarafına bakacak olursak, kullanıcıları Intel Core i9-9900K işlemcisi karşılıyor. Akabinde Nvidia’nın GeForce GTX 1060 grafik kartının eşlik ettiği bu sistemde; 64GB DDR4-2666 bellek, PCIe GEN 3.0 portuna bağlı toplamda iki adet 1.5TB M.2 SSD, 2.5 inç 1 TB MLC SSD ve 2 TB 7200RPM Sabit Disk bulunmakta. Bu özelliklerin yanında Aurora 7; Bluetooth, GbE, Wi-Fi ve USB dahil olmak üzere tüm çağdaş ilişki teknolojilerine de sahip. Expanscape, aygıtın kasası hayli geniş bir yapıda olduğundan, ilerleyen prototiplerde AMD’nin Ryzen 9 3950X yahut Intel’in Core i9-10900K işlemcilerine de bu bilgisayarda yer verebileceğini açıkladı.

Aurora 7’nin etkileyici özellikleri ortasında iki dahili pil dikkat çekiyor. Birincil dahili batarya 82 Wh kapasiteye sahip ve sisteme güç sağlamakla vazifeli. İkincil dahili pilin ise 148Wh kapasitesi var ve ekranlara güç sağlamak için kullanılıyor. Tüm sistem için pil ömrü yaklaşık 2 saat 20 dakika, fakat yüksek yük altında bahsedilen pil ömürden daha az bir kullanım sunabileceği de belirtiliyor.

Teknik olarak, Expanscape’in yedi ekranlı Aurora 7 modeli, ticari eser üzere görünmeyen yahut hissettirmeyen yapıdaymış üzere dursa da şirket bu aygıtı, satın almak isteyen müşterilerle yüksek fiyatlarla kontrat yapıp siparişe nazaran üretebiliyor.

Aurora 7’den bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu 7 ekranlı laptop hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.