e
sv

Asus ’un yeni TUF ve ROG laptopları yolda

asusun yeni tuf ve rog laptoplari yolda hZf8sU3g | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CES 2020 etkinliğinde Ryzen işlemcili TUF serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıtan Asus, CES 2021 ile yeni TUF ve ROG serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıtacak. Ryzen 5000 serisi işlemciler ve RTX 30 serisi ekran kartları ile yenilenecek olan bilgisayarlar, dizüstü bilgisayar pazarında rekabeti üst düzeye taşıyacağa benziyor. 12 Ocak Salı günü düzenleyeceği aktiflikle yeni modelleri kullanıcılarla buluşturmayı planlayan Asus, AMD ile ortak bir aktiflik yapabilir.

AMD ise 12 Aralık gününde yeni Ryzen 5000 serisi taşınabilir işlemcilerini tanıtacak.

Asus CES 2021 etkinliğinde yeni TUF ve ROG laptoplarını tanıtmaya hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl Ryzen işlemcili TUF model dizüstü bilgisayarlarını tanıtan Asus, kullanıcılardan epeyce fazla şikayet almıştı. TUF modellerindeki kusurlu termal tasarım ve ekranların ortalamanın altında kalması, pek çok kişi tarafından eleştirilmişti. TUF serisi uygun fiyatlı olduğu için daha çok orta – alt düzeye hitap etse de en azından termal dizaynın daha güzel olması bekleniyordu.

Asus ’un yeni TUF ve ROG laptopları yolda

Yeni TUF serisinin ise daha çağdaş olması bekleniyor. Ayrıyeten, Asus’un yayınladığı kısa bir tanıtım görüntüsüne nazaran yeni modellerdeki termal tasarım geliştirilmişe benziyor. 4 egzoz çıkışına sahip yeni TUF ailesi, soğutma konusunda baş ağrıtmadığı taktirde pek çok kişi tarafından tercih edilebilir.

Görüntüde yayınlanan görsellere nazaran, geçen yıl olduğu üzere yeni TUF modelinde de M.2 SSD girişlerinden bir tanesi bakır boruya yakın konumlandırılmışa benziyor. Bu durumda SSD’nin ısınması ve performans kaybı yaşanması mümkün. Yan tarafta bir tane daha M.2 SSD girişine sahip laptop, büyük bir bataryaya ile geliyor üzere.

Asus, CES 2021 etkinliğinde yeni ROG model dizüstü bilgisayarlarını da tanıtacak. Yeni ROG modellerindeki sızıntılar ayrıntılı olmasa da panel tarafında 2K çözünürlükte 165 Hz tazeleme suratının sunulması bekleniyor. Geçen yılın tersine, bu yıl tanıtılacak olan ROG modelleri de Ryzen 5000 serisi işlemcilere sahip olacak. Böylelikle, Ryzen 7 5800H ve Ryzen 9 5900H üzere üst düzey işlemcileri RTX 3080 üzere amiral gemileri ile görebileceğiz.

Bilindiği üzere Asus, Ryzen 4000 serisi taşınabilir işlemcileri yalnızca TUF modellerinde kullanmıştı.

 

Benzer makaleler için: teknodeha.com

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI