e
sv

ASUS ROG Keris FPS Oyuncu Mouse Serisini Duyurdu

asus rog keris fps oyuncu mouse serisini duyurdu yG5aJLJX | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ASUS ROG Keris FPS Oyuncu Mouse Serisini Duyurdu

Kablosuz olan model sadece 79 gram ağırlıkta, üç farklı ilişki modu ve özel olarak ayarlanmış 16.000 dpi sensörüyle dikkat çekiyor. Kablolu, 2,4 GHz RF yahut Bluetooth® LE modlarında kullanılabilen bu mouse’ta özel ittirerek sabitleme imkanı sunan özel yuva dizaynına ve ROG Micro Switch’e sahip. Polibütilen tereflatat (PBT) polimerden üretilen düğmeler kullanılan mouse’ta ayrıyeten ROG Omni mouse ayakları, ROG Paracord ve Aura Sync RGB aydınlatma bulunuyor. Asus Rog Keris serisi şimdiden bir çok kişinin gönlünü kazanmış durumda.

E-spor profesyonellerinin teklifleriyle tasarlandı

ROG bu mouse serisinin dizaynında profesyonel oyuncuların fikirlerinden yararlandı. Bunun sonucunda son derece ergonomik bir oyuncu mouse’u ortaya çıktı. Eserin tasarımı el boyutları farklı olsa da her oyuncunun rahatça kavramasını ve hassas bir formda denetim etmesini sağlıyor.

Asus Rog Keris Tekno Deha

Üç farklı temas modu

Asus ROG Keris Wireless; USB, ultra süratli RF 2,4 GHz kablosuz yahut güç verimliliği sunan Bluetooth LE ile bağlanabiliyor. RF 2,4 GHz oyunlar için idealken, Bluetooth LE ise günlük işler için eksiksiz performans sağlıyor. Asus ROG Keris modellerinin her ikisinde de özel olarak ayarlanmış 16.000 dpi, 400 ips optik sensör bulunuyor. Ayrıyeten her iki model de 1000 Hz sorgu oranına sahip.

İttirerek sabitlenen ROG anahtar yuvası ve ROG Micro Switch

İttirerek sabitleme imkanı sunan özel yuva tasarımı anahtar değiştirmeyi son derece kolay bir hale getiriyor. Kullanıcılar baskı gücünü ve yansıyı kendi tercihlerine nazaran belirleyebiliyor, bozuk anahtarları değiştirebiliyor. Yeni ROG Micro Switch, 70 milyon tıklama ömürlü altın kaplama elektronik birleşme noktalarıyla dayanıklılık sunuyor.

ROG’nin sıkı üretim standartları kapsamında her bir anahtar tek tek inceleniyor, sol ve sağ anahtarlar ayrılıp eşleştiriliyor. Akabinde dengeli bir tıklama hissi için basma gücü +/- 5 gram aralığında tutuluyor.

Güçlü ve hafif

Petek biçimli iç tasarım yapısal sağlamlık sağlarken yükün da minimumda kalmasını sağlıyor. Asus ROG Keris Wireless sırf 79 gr, Asus ROG Keris ise 62 gr (kablo hariç) tartısında.

Oyun için optimize edildi

PBT ile üretilen sağlam ve kaydırmaz yapıdaki sol ve sağ mouse tuşları uzun mühlet kullanımdan sonra bile aşınmaya ve parlamaya güçlü. Bu sayede mouse’un görünümü ve verdiği his her vakit birebir kalıyor. Asus ROG Keris Wireless modelinde siyah renkli iki adet yan tuş bulunuyor. Bunlar şahsî tercihe nazaran gri ve pembe tuşlarla değiştirilebiliyor.

asus rog keris fps oyuncu mouse serisini duyurdu 0 IeGGAWeK | Tekno Deha

Keris ve Keris Wireless’ta son derece esnek ve hafif bir kablo olan ROG Paracord bulunuyor. Bu kablo takılmayı engelleyerek hareket kabiliyetini artırıyor. Mouse’un üzerindeki yüksek irtibat noktası kablo ve kullanım yüzeyi ortasında bir boşluk oluşturarak kablonun sürüklenmesini ve gürültüyü azaltıyor.

Asus ROG Keris ’in yuvarlatılmış %100 Teflon (PTFE) ayakları başka oyuncu mouse’larından %25 daha pürüzsüz. Bu da her yüzeyde zahmetsiz ve hassas bir kullanım imkanı veriyor. Tasarım için yapılan testlerde, mouse ayakları ve tarafın kullanım tecrübesini boyuttan daha fazla etkilediği belirlendi.

ASUS ROG Keris FPS Oyuncu Mouse Özellikleri

ModelROG Keris WirelessROG Keris
BağlanabilirlikRF 2,4 GHz
Bluetooth® LE
Kablolu USB
Kablolu USB
SensörOptikOptik
Çözünürlük16.000 dpi16.000 dpi
Maks. Hızlanma40 G50 G
Maks. Sürat400 ips400 ips
AnahtarROG Micro Switch (70 milyon tıklama ömürlü)ROG Micro Switch (70 milyon tıklama ömürlü)
Değiştirilebilen Yan TuşlarVar; 2 renk seçeneğiYok
PBT Tuş PlakalarıEvetEvet
Programlanabilir Tuşlar77
Özel DPI düğmesi4 ayar seviyesi4 ayar seviyesi
DPI On-The-ScrollEvetEvet
İttirerek sabitleme imkanı sunan özel yuva tasarımıEvetEvet
Mafsallı Tuş SistemiEvetEvet
RGB Aydınlatma2 bölgeli RGB2 bölgeli RGB
Logo / TekerlekLogo / Tekerlek
Dahili Bellek Profili33
Kablo TipiÇıkarılabilir 2 m ROG Paracord2 m ROG Paracord
Boyutlar118 x 62 x 39 mm118 x 62 x 39 mm
Tartı79 g62 g (kablo hariç)

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

ASUS ROG Keris FPS Oyuncu Mouse Serisini Duyurdu