e
sv

ASUS, AMD Ryzen Threadripper PRO için WRX80 Anakartlarını Duyurdu

asus amd ryzen threadripper pro icin wrx80 anakartlarini duyurdu kEZOGCXL | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ASUS, AMD Ryzen Threadripper PRO için WRX80 Anakartlarını Duyurdu

Daha kısa müddette daha fazla iş yapmak için en üstün iş istasyonuna sahip olmak isteyen profesyonel içerik üreticileri ve mühendisler için ülkü olan Pro WS WRX80E-SAGE SE WIFI, birebir anda birden fazla vazifenin üstesinden gelmek için üretkenliği inanılmaz ölçüde artıran bilgi süreç özellikleri sunuyor.

AMD Ryzen Thredripper PRO işlemciler; sanatkarlar, mimarlar, mühendisler ve üstün performans arayan profesyoneller için ülkü tahlil sunuyor. Sistem genelinde eşsiz 128 PCIe® 4.0 data yolu dayanağı sunan AMD Ryzen Threadripper PRO işlemciler, çok çeşitli gelişmiş iş istasyonu yapılandırmaları kurmaya imkan veriyor. Bu işlemciler yeni kuşak GPU’lar ve ultra süratli NVMe depolama için PCIe 4.0 dayanağı sunan tek tahlil. Bellek suratı gerektiren uygulamalar kelam konusu olduğunda, AMD Ryzen Threadripper PRO işlemciler rakipsiz bellek bant genişliği sunuyor ve 8 bellek kanalına takviye veriyor.

 

Rakipsiz ultra süratli irtibat seçenekleri

Genişletilmiş ATX (EATX) biçimindeki ASUS Pro WS WRX80E-SAGE SE WIFI anakart, manzara sürece müddetlerini azaltıp yaratıcı deneme sayısını artırmak için yüksek bilgi transfer suratları ve performans sunacak biçimde tasarlandı. PCIe 4.0 x4 bant genişliğine bağlı üç adet M.2 yuvası, içerik üreticilerine dev boyutlu görüntü evraklarıyla çalışma fırsatı veriyor. RAID yapılandırmasıyla birden fazla NVMe aygıtını bağlayarak yüksek giriş çıkış bant genişliği sunarak düzenleme sırasında kusursuz içerik oynatma imkanı sağlıyor. Sekiz adet SATA 6 Gbps temas noktası ve iki adet U.2 irtibat noktası geniş depolama alanı muhtaçlıklarını karşılıyor. Anakartla birlikte gelen Hyper M.2 x16 Gen 4 kartı, PCIe x16 Gen 4 üzerinden dört adet daha M.2 Gen 4 SSD kullanma imkanı sunuyor. ASUS anakart, Intel® X550-AT2 çift 10Gb Ethernet ve WiFi 6 temas seçenekleriyle büyük evrakların süratle aktarılmasını sağlıyor.

Bu anakart en son çıkan etraf ünitelerine de çoktan hazır. Art panelde 10 Gbps çıkış sunan toplam dokuz adet USB 3.2 Gen 2 irtibat noktası yer alıyor. Lakin asıl dikkat çeken ise 20 Gbps bant genişliğine sahip üstün süratli USB 3.2 Gen 2×2 Type-C ilişkisi. Pro WS WRX80E-SAGE SE WIFI’ın ön panelinde iki adet USB 3.2 Gen 2 konnektörü, bir adet USB 3.2 Gen 1 irtibat noktası bulunuyor. Anakartta ayrıyeten ek USB 2.0 başlıkları da yer alıyor.

ASUS, AMD Ryzen Threadripper PRO için WRX80 Anakartlarını Duyurdu

Uzaktan idareyle verimli BT

Pro WS WRX80E-SAGE SE WIFI merkezi BT kontrolü ve idaresi için kurumsal seviyede özelliklerle geliyor. ASUS anakart üzerindeki Intel X550 çift 10 Gigabit Ethernet denetleyicisini kullanan entegre BMC (temel kart idare denetleyicisi), kendine ilişkin bir temas noktası üzerinden IPMI mimarisinde akıllı özelliklerden yararlanma imkanı sunuyor. BMC; sistem idare yazılımı ile platform donanımı ortasındaki arayüzü yönetiyor. BT yöneticileri BMC ile uzaktan kontağa geçerek sistemi tekrar başlatma yahut güç döngüsünü başlatma üzere tamir emelli komutlar verebiliyor.

Güçlü performans ve tesirli termal tasarım

Gelişmiş 16 güç etaplı VRM dizaynıyla donatılan Pro WS WRX80E-SAGE SE WIFI, üst seviye verimlilik sunarak kullanıcıların performans hudutlarını daha evvel hiç olmadığı kadar zorlamalarını sağlıyor. SOC soğutma bloğu yarı pasif fan ile serin kalırken, yonga seti soğutma bloğunun altındaki bir başka fan da ana M.2 yuvaları ve WRX80 yonga setindeki ısıyı uzaklaştırıyor. Daha geniş depolama alanı arayanlar ise her biri dört adet PCIe 4.0 data yolu kullanan üç adet M.2 yuvasından yararlanabiliyor.

 

Benzer makaleler için: teknodeha.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI