e
sv

Assassins Creed Origins sistem gereksinimleri neler?

Fiyati 45 TL olan Assasins Creed oyunu simdi ucretsiz 1 | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Herkesin en azından fikir sahibi olduğu, lisanlara destan olmuş diyebileceğimiz bir fantastik oyundur Assassins Creed Origins. Ubisoft firmasının eseri olan bu oyunun çıkarttığı Origins serisine bir göz atacağız. Üretim görüntüsü yayınlandığında oyun; birçok oyuncu, gözlemci ve yorumcunun odak noktasına girmişti. Tenkitlerin odak merkezi olan bu tanıtım görüntüsü büyük yankı getirdi diyebiliriz. Yanlışları bol, üstüne fazla düşünülmemiş ve kaliteli bir üretim olmayacağına inanan bir kesim oluştu. Ancak Ubisoft firması bu tabuları yıkarak, bu kitleyi ve birçok oyuncuyu yanıltmayı başardı. İşte Assassins Creed Origins sistem ihtiyaçları ve öteki tüm ayrıntılar.

Assassins Creed Origins konusu nedir?

Antik Mısır devrinde geçen ve görkemli olduğu kadar entrikalarla dolu bir çağı kapatacak dayanılmaz bir iktidar savaşının mevzu edildiği oyunda, Suikastçı Kardeşlik Örgütünün köklerine yapılan bu seyahatte karanlıkta kalmış sırları ve unutulmuş efsaneleri gün yüzüne çıkarmaya çalışıyorsunuz. Nil Irmağı boyunca seyahat edip, piramitlerin gizemlerini açığa çıkarmaya çalışıp, tehlikeli antik hizipler ve yabanî yaratıklarla dövüşürken yeni toprakları keşfedebilirsiniz.

Assassins Creed Origins

Oyun Mekaniği

Assassins Creed Origins oyun mekaniğinde, dövüş ve  kamufle üzere bahislerde biraz değişiklik göstermiş. Üretimciler bu noktada oyunun zorlaşması ile ilgili varınız yoğunuz ile savaşın bildirisini vermek istedi. Bu noktada kapalılığına güvenenler biraz da sabır yardımı ile misyonlar bitirip ilerleme gösterebilir. Fakat bu oyunun  elbet en tatlı yanı dövüş mekaniğidir. Karakter güçlendirme konusu serinin tüm oyunlarda değer arz ettiği üzere bu yapıtta da kıymetini korumuş hatta daha hayati bir yere sahip diyebiliriz. Rank sistemi olarak sizden 1-2 rank üstün rakiplerle çatışmak o kadar kolay değil. Olağan her oyunda olduğu üzere bu seride de karakter üzerinde şahsileştirme mevcut.

Assassins Creed Origins

Biliyorsunuz ki bu oyun bir nevi açık dünya oyunu. Bu yapıtta açık dünya oyunu havasını daha âlâ yansıtabilmek için oyunun haritası ile görsel açığı kapatmaya çalışmışlar ve bunda epey başarılı olduklarını samimiyetle söylemeliyim. Değişimlerden biraz bahsetmek istiyorum. Oyunda başka oyunlardan farklı olarak bir şahini denetim edebilme yetimiz var. Bir nevi havadaki gözümüz olan bu şahinin çeşitli özellikleri bulunmakta. Amaç tespiti özelliği var , bunun yanı sıra rahatça harita müşahedesi yapabilmeyi ve oyuna daha hakim olabilmemizi sağlıyor. Tasarım olarak Ubisoft’un üstüne titrediğini aşikâr ettiği kaliteli bir imal olmuş. Serinin başka oyunlarına göre ben buradayım diyen ve baş gösteren  bir yapıt. Grafik-Tasarım istikametinden örnek alınacak çalışmalara imza atmış. Gerek grafik gerekse de içeriği ve konusu ile adeta kaçırılmaması gereken oyunlar ortasında yerini almış.

Assassins Creed Origins sistem ihtiyaçları

Mininmum önerilen sistem ihtiyaçları

– İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 (64-bit)
– İşlemci: Intel Core i5-2400s / AMD FX-6350;
– Bellek: 6 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270
– VRAM: 2 GB VRAM
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 42 GB kullanılabilir alan
– Ses Kartı: DirectX uyumlu

Önerilen sistem ihtiyaçları

– İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
– İşlemci: Intel Core i7- 3770 / AMD FX-8350
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon R9 280X
– VRAM: 4 GB VRAM
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 42 GB kullanılabilir alan
– Ses Kartı: DirectX uyumlu

 

Benzer teknoloji ve oyun makaleleri için: teknodeha.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.