e
sv

ASELSAN Konya’da Silah Üretimine Başlıyor!

yasam aselsankonyasilahuretimiaselsanyazisi teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Askerî Elektronik Sanayi ya da kısaca ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin askerî haberleşme ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla 1975 yılında Ankara’da kurulan savunma sanayii şirketidir.ASELSAN  17 Aralık 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan eşliğinde Konya’da yerli ve milli silah fabrikamızın açılışını yapılacaktır.

ASELSAN

Fabrikanın yaklaşık 1 buçuk milyon metrekare olması sayesinde de sadece silah üretimi değil Savunma Sanayi ve Uzay ve Havacılık Endüstrisi çalışmaları da yapılabileceği ifade edildi.

ASELSAN

Ziya Altunyaldız ise Konya‘nın en stratejik yatırımlarından biri olduğunu ve fabrikanın gerek Konya‘ya gerek Türkiye‘ye de Yüksek Katma Değerli Üretim geleceğinde büyük rol oynayacağını ve Türkiye Silah Test Merkezi olacağını da ifade etti. Ayrıca yine Ziya Altunyaldız bu yatırımın Yüksek Teknolojiyi tetikleyecek bir yatırım olduğunu ve Küresel Piyasa’da ihraç edeceklerini duyurdu. Fabrikada toplamda 820 mühendis ve 400 civarında teknik eleman olduğu da açıklandı.

ASELSAN

Ayrıca ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün Konya’daki silah fabrikasının çok önemli bir yatırım ve Ar-Ge merkezi olduğunu, seri üretimle Türkiye Savunma Sanayinin ihtiyacı olan yeni nesil

silah sistemleri‘nin tasarlanacak bir merkez olmasını planladığını ifade etti.

ASELSAN

Ayrıca fabrikanın 300 bin metrekaresi Konya Silah Sistemleri Fabrikası‘na tahsil edildiği açıklandı.

Güncel gelişmelerle ilgili yazılarımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.