e
sv

Apple Yeni Yıla Satış Rekoru İle Girdi

apple yeni yila satis rekoruyla girdi zL8FeHTG | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Yeni Yıla Satış Rekoru İle Girdi

Tüm dünyada pandemi sebebiyle konuttan çalışılması ve öğrencilerin uzaktan eğitimle hayatlarına devam etmesi telefona ve tablete olan muhtaçlıkları arttırdı. Apple ‘ın açıkladığı yeni yılın birinci çeyreğindeki finansal bilgileri de bu artan talebi doğrular nitelikte oldu.

2021 yılının birinci çeyreğinde Apple tekrar şaşırtmadı

Şirket yalnızca Amerika değil Avrupa, Japonya ve Asya Pasifik pazarının geri kalanı dahil olmak üzere Apple’ın tüm farklı satış bölgelerinde satışları yıllık bazda arttırdı. Şirket, şimdiye kadar birinci kere brüt 111,4 milyar dolar rapor ederek 100 milyar doların üzerinde satış gerçekleştirdi.

Apple Tekno Deha

5G iPhone modellerinin öncülüğünü yapan şirket, telefon satışlarında 56 milyar dolardan 65.6 milyar dolara büyük bir artış kaydetti. iPhone satışlarındaki yıllık % 17 artış, şirketin 59,8 milyar dolarlık satışla sonuçlandı.

Global salgın iPad‘e olan talebi arttırmaya devam etti. Beşerler tabletleri kullanarak konuttan çalışmaya devam ediyor ve çocuklar aygıtı uzaktan eğitimi ve cümbüş için kullanıyor. Sonuç olarak, mali yılın birinci çeyreğinde iPad geliri yıllık bazda % 41 artışla 5,98 milyar dolardan 8,44 milyar dolara çıktı.

apple tekno deha

Şirket tüm model kategorilerinde çift haneli çıkarlar bildirdi

Geçen yıl birinci sefer 50 milyar dolardan fazla gelir elde eden şirketin Hizmetler ünitesi, 2021 mali yılı için şu anda 60 milyar doların üzerinde bir satış yaptı. Birinci çeyrekte şirketin en büyük ünitesi geçen yılın tıpkı çeyreğinde bildirilen 12.72 milyar dolara nazaran % 24 artışla 15,76 milyar dolar satış yaptı.

Apple Watch ve AirPods‘u içeren giyilebilir teknolojiler, akıllı mesken ve aksesuarlar kümesi, çeyrek boyunca geçen yılki 10,01 milyar dolarlık geliri % 29 oranında aşarak 12,97 milyar dolar gelir elde etti.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER