e
sv

Apple Katlanabilir iPhone Üzerinde Çalışıyor

apple katlanabilir iphone uzerinde calisiyor P6zgRXMH | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Katlanabilir iPhone Üzerinde Çalışıyor

Uzunca bir müddettir konsept dizaynlarıyla sık sık gündeme gelen Apple katlanabilir iPhone modeli sonunda gerçek oluyor. Apple’a yakınlığıyla bilinen Jon Prosser tarafınca paylaşılan bilgilere nazaran, Apple’ın katlanabilir ekranlı telefon modeli için çalışmalara başladığını görmekteyiz.

Olayla ilgili resmi Twitter hesabı üzerinden bir grup açıklamalarda bulunan Jon Proseer, Apple’ın kesin olarak katlanabilir ekranlı bir iPhone modeli üzerinde çalıştığını belirtti. Bununla birlikte yeni jenerasyon modelin kısa mühlet içerisinde tanıtılacağını da tabir eden Prosser, tıpkı vakitte kelam konusu modelin dizaynıyla da ilgili elde etmiş olduğu kimi bilgileri de kullanıcılarla paylaştı.

Apple Katlanabilir Iphone

Yapmış olduğu açıklamalar sayesinde kullanıcıları heyecanlandıran Prosser, ayrıyeten katlanabilir ekranlı iPhone modelinde rastgele bir çentik almayacağını söyledi. Ayrıca Face ID sensörünün telefonun dış ekranında yer alacağını da belirtti. Bunun dışında paylaşılan diğer raporlarda ise bahsi geçen modelin tıpkı Microsoft’un Surface Duo modelinde olduğu üzere menteşe yardımıyla birbirine bağlanan iki farklı ekrana da mesken sahipliği yapacağı ileri sürüldü.

Şimdilik, Apple cephesinden mevzuyla ilgili rastgele bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte fayda var. Lakin Apple’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda katlanabilir ekranlı telefonun 12 ila 18 ay içerisinde piyasaya sürüleceği varsayım ediliyor. Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir, katlanabilir telefonları nasıl buluyorsunuz?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelerimize buradan göz atabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Apple Katlanabilir iPhone Üzerinde Çalışıyor